کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

پس از شکر نعمت‌های الهی؛

هدف پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار و اندیشه‌های استاد مرتضی آقاتهرانی، AGHATEHRANI.IR، معرفی شخصیت و اندیشه‌های اعتقادی، فقهی، تربیتی، اخلاقی، عرفانی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استاد مرتضی آقاتهرانی در فضای مجازی است.

 

این مجموعه، سعی دارد در چندین ساحتِ اطلاع‌رسانی، فعالیت خود را  ارائه داده و گسترش دهد:

ساحت اول؛ ارائه‌ی آخرین اخبار، مصاحبه‌ها، یادداشت‌ها و سخنرانی‌های استاد در حوزه‌های مختلف و اطلاع‌رسانی برنامه‌های ایشان به صورت مستند و دقیق است. سعی ما بر این است علاوه بر قالب متن، از قالب‌های صوتی و تصویری هم استفاده شود. این بخش بستری را برای علاقمندان و دیگر کاربران فراهم خواهد کرد تا به مطالب اشاره شده از سوی ایشان دسترسی مستقیم و مستند داشته باشند.

ساحت دوم؛ نشان دادن وجوه غیررسمی حضرت استاد، وظیفه دیگر این پایگاه اطلاع‌رسانی است. از این‌رو، طرح زندگی‌نامه، خاطرات، معرفی آثار و دروس ایشان از بخش‌های مرتبط با این ساحت خواهد بود.

ساحت سوم؛ فراهم آوردن بستری مناسب برای ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با حضرت استاد. در این بخش تلاش شده مسیری شفاف، مطمئن و ساده برای ارتباط مستقیم و یا غیرمستقیم با ایشان خدمت مخاطبان ارائه گردد. بخش‌های پرسمان و ارتباط با ما به همین منظور طراحی شده است.

 

این مجموعه خواهد كوشيد تا با بهره‌گیری از امكانات روز، فضای تعاملی جدیدی را بگشاید و درگاهی الکترونیکی باشد برای بیان نظرات، سؤالات، انتقادات و پیشنهادات حول شخصیت استاد و فعالیت‌ها و دغدغه‌های ایشان.

 

این مجموعه متعلق به "دفتر حفظ و نشر آثار و اندیشه‌های استاد مرتضی آقاتهرانی" است که وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌های ایشان را برعهده داشته و امیدوار است که بتواند از عهده این عهد برآید.

 
برای درج لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود می‌توانید از کدهای زیر استفاده نمائید:
اندازه 31*88
aghatehrani.ir

اندازه 90*120aghatehrani.ir

اندازه 160*120aghatehrani.ir

اندازه 125*125aghatehrani.ir
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir