مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | اهتمام به زیارت عاشورا؛ سیره علما و بزرگان دین

آقای مصباح گفتند: «برگردید به امام!»

بزرگداشت این روز بر همگان فرض است!

صبر بر بلا و مصیبت و شکر قلبی

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

تهران | عزاداری شهادت حضرت معصومه (س)

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

پس از شکر نعمت‌های الهی؛

هدف پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار و اندیشه‌های استاد مرتضی آقاتهرانی، AGHATEHRANI.IR، معرفی شخصیت و اندیشه‌های اعتقادی، فقهی، تربیتی، اخلاقی، عرفانی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استاد مرتضی آقاتهرانی در فضای مجازی است.

 

این مجموعه، سعی دارد در چندین ساحتِ اطلاع‌رسانی، فعالیت خود را  ارائه داده و گسترش دهد:

ساحت اول؛ ارائه‌ی آخرین اخبار، مصاحبه‌ها، یادداشت‌ها و سخنرانی‌های استاد در حوزه‌های مختلف و اطلاع‌رسانی برنامه‌های ایشان به صورت مستند و دقیق است. سعی ما بر این است علاوه بر قالب متن، از قالب‌های صوتی و تصویری هم استفاده شود. این بخش بستری را برای علاقمندان و دیگر کاربران فراهم خواهد کرد تا به مطالب اشاره شده از سوی ایشان دسترسی مستقیم و مستند داشته باشند.

ساحت دوم؛ نشان دادن وجوه غیررسمی حضرت استاد، وظیفه دیگر این پایگاه اطلاع‌رسانی است. از این‌رو، طرح زندگی‌نامه، خاطرات، معرفی آثار و دروس ایشان از بخش‌های مرتبط با این ساحت خواهد بود.

ساحت سوم؛ فراهم آوردن بستری مناسب برای ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با حضرت استاد. در این بخش تلاش شده مسیری شفاف، مطمئن و ساده برای ارتباط مستقیم و یا غیرمستقیم با ایشان خدمت مخاطبان ارائه گردد. بخش‌های پرسمان و ارتباط با ما به همین منظور طراحی شده است.

 

این مجموعه خواهد كوشيد تا با بهره‌گیری از امكانات روز، فضای تعاملی جدیدی را بگشاید و درگاهی الکترونیکی باشد برای بیان نظرات، سؤالات، انتقادات و پیشنهادات حول شخصیت استاد و فعالیت‌ها و دغدغه‌های ایشان.

 

این مجموعه متعلق به "دفتر حفظ و نشر آثار و اندیشه‌های استاد مرتضی آقاتهرانی" است که وظیفه اطلاع‌رسانی و ترویج اندیشه‌های ایشان را برعهده داشته و امیدوار است که بتواند از عهده این عهد برآید.

 
برای درج لوگوی ما در سایت یا وبلاگ خود می‌توانید از کدهای زیر استفاده نمائید:
اندازه 31*88
aghatehrani.ir

اندازه 90*120aghatehrani.ir

اندازه 160*120aghatehrani.ir

اندازه 125*125aghatehrani.ir
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :

در بخشی از نامه‌ی امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده است: «وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا...» منظور از «الْعَهْد» چه می‌باشد؟ که حضرت صاحب‌الزمان (عج) شیعیان را به اجتماع قلبی در وفای به این عهد که بر دوش آن‌هاست، فرامی‌خوانند؟

پاسخ :

اگر دقت کنید عبارت «العهد» است؛ یعنی قبل از واژه عهد، «ال» آمده است. ما سه‌گونه «ال» عهد داریم که اینجا عهد ذهنی است. همه بچه‌شیعه‌ها و حتی غیرشیعه و یا حتی کفار می‌دانند که ما با امام خود عهد اطاعت، امتثال امر و پیروی بی‌چون و چرا داریم. اگر همه ما بر این پیمان پایدار بمانیم، بی‌شک از خجسته دیدار امام محروم نخواهیم شد. چنان که حضرت در همین توقیع شریف این وعده را داده‌اند. این عهد در دعای عهد هر روزمان با امام نیز هست و به صراحت، امام باقرالعلوم علیه‌السلام به جابر جعفی فرموده‌اند: «من کان لله مطیعا فهو لنا ولی، و من کان لله عاصیا فهو لنا عدو» او که مطیع خداست، او ولی ماست و او که معصیت خداوند می‌کند، او دشمن ماست. خلاصه، دل به اطاعت باید داد.

aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir