مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | اهتمام به زیارت عاشورا؛ سیره علما و بزرگان دین

آقای مصباح گفتند: «برگردید به امام!»

بزرگداشت این روز بر همگان فرض است!

سستی اراده و آمادگی برای شکست!

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

تهران | عزاداری شهادت حضرت معصومه (س)

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

معرفی آثار
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
  • کد :۱۰۵۶۷
از خود تا خدا
نویسنده : مرتضی آقاتهرانی
ناشر : کتابستان
موضوع : خدا و انسان
نوع : ...
نوبت جاپ : نخست
تاریخ چاپ : ۱۳۸۹
شمارگان : پنجم
تعداد صفحه : ۱۵۶ صفحه
قیمت : ۳۸۰۰ تومان
از خود تا خدا

انسان به طور فطری طالب علم و جستجوگر است ، او از ریزترین ذرات تا بزرگترین کهکشانها، همه را مورد مطالعه قرار می دهد و جزئیات زندگی حیواناتی را می داند که در اعماق دریاها و یا در دل غارهای پیچ در پیچ زیرزمینی زندگی می کند ؛ اما آن گونه که شایسته است به دنبال شناخت خود نیست ، به راستی چرا اینگونه است ؟

اگر معرفت دارای لایه های مختلفی باشد ، همگان از لایه بیرونی آگاهند : نام من ، پدر من،تاریخ تولدم و... اما آیا با این آگاهی ، خدا را هم خواهم شناخت ؟

علوم فراوانی در دنیا وجود دارد که با کمک آنها شناخت بسیاری از پدیده ها میسر می شود، اما بهترین این علوم "خودشناسی" است؛ چرا که در صورت یافتن به مراتب خودشناسی، خدای خود را نیز خواهیم شناخت.

پس باید بدانیم ، که هستیم و بعد ببینیم از کجا آمده ایم و به کجا می رویم و ناگفته نماند که در این مسیر می بایست ، آسیب ها و خطرات احتمالی نیز شناخته شده و راه علاج آنها پیش بینی شود ...

کتاب «از خود تا خدا » نوشته استاد فرزانه دکتر مرتضی آقا تهرانی مباحث خود شناسي را به عنوان اولين و مهم‌ترين گام در مسير خودسازي، كمال و خداشناسي مورد تحقيق و بررسي وافي قرار داده  است.

اين اثر ارزشمند مي كوشد تا حديث "من عرف نفسه فقد عرف ربّه" را در محور هاي گوناگون به اثبات برساند و هم چنين خط بطلاني بر عقيده ي عدم شناخت خود و خدا بكشد.

این کتاب در مقابل کتب دیگر که در حوزه اخلاق اسلامی نوشته است بسیار جایگاه ویژه ای دارد چرا که قابل استفاده برای تمام سطوح مختلف مردم می باشد و بسیار موجز و نکته سنج به آموزش ناب ترین نکات اخلاقی و دینی پرداخته تا انسان را به خدا نزدیک کند.

كتاب «از خود تا خدا » در بگیرنده مباحث متعددي در زمينه ابعاد وجودي انسان ، گونه هاي رفتاري ، مباحث مربوط به اراده و عوامل ضعف يا تقويت آن ، آثار و موانع خودشناسي می باشد.

هم چنين در فصلي مجزا تحت عنوان پرسش و پاسخ به سوالات مختلف در زمينه خودشناسي و خودسازي پاسخ داده می شود. نوشتار حاضر در برگيرنده برخي مباحث اخلاقي استاد آقاتهراني است.

............................................................................................

علاقه‌مندان جهت تهیه این آثر و همچنین دیگر آثار استاد آقاتهرانی، می‌توانند به فروشگاه اینترنتی انتشارات «برادر شهیدم» به نشانی baradareshahidam.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن: 09198167808 تماس حاصل فرمایند. 

 

در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :

در بخشی از نامه‌ی امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده است: «وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا...» منظور از «الْعَهْد» چه می‌باشد؟ که حضرت صاحب‌الزمان (عج) شیعیان را به اجتماع قلبی در وفای به این عهد که بر دوش آن‌هاست، فرامی‌خوانند؟

پاسخ :

اگر دقت کنید عبارت «العهد» است؛ یعنی قبل از واژه عهد، «ال» آمده است. ما سه‌گونه «ال» عهد داریم که اینجا عهد ذهنی است. همه بچه‌شیعه‌ها و حتی غیرشیعه و یا حتی کفار می‌دانند که ما با امام خود عهد اطاعت، امتثال امر و پیروی بی‌چون و چرا داریم. اگر همه ما بر این پیمان پایدار بمانیم، بی‌شک از خجسته دیدار امام محروم نخواهیم شد. چنان که حضرت در همین توقیع شریف این وعده را داده‌اند. این عهد در دعای عهد هر روزمان با امام نیز هست و به صراحت، امام باقرالعلوم علیه‌السلام به جابر جعفی فرموده‌اند: «من کان لله مطیعا فهو لنا ولی، و من کان لله عاصیا فهو لنا عدو» او که مطیع خداست، او ولی ماست و او که معصیت خداوند می‌کند، او دشمن ماست. خلاصه، دل به اطاعت باید داد.

aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir