کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

معرفی آثار
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۲/۰۸/۰۴
  • کد :۱۰۶۰۶
سودای روی دوست
نویسنده : مرتضی آقاتهرانی
ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)
موضوع : مهدویت - انتظار
نوبت جاپ : نخست
تاریخ چاپ : ۱۳۸۸
شمارگان : ششم
تعداد صفحه : ۱۹۱ صفحه
قیمت : ۳۵۰۰ تومان
سودای روی دوست

خداوند متعال وجود مبارك امام و حجّت خويش را در روي زمين ضروري گردانيده است، تا از كوتاه ترين و تابنده ترين راه، لايقان و شيفتگان را به سعادت و رستگاري دو جهان نايل گرداند. بي شك صراط مستقيم الهي در دوران پر محنت و بلاي آخرالزمان، ولايت همان امام غايب و منتظري است كه در پس پرده غيبت، در انتظار اذن ظهور به سر مي برد. انتظار، ويژگي منتظران، علل و عوامل زمينه ساز ديدار، موانع ديدار و عنايات خاص حضرت ولي عصر(عجل الله تعالي فرجه) از جمله مباحثي است كه به طور تفصيلي در اين كتاب مورد بررسي قرار گرفته است. استاد دكتر مرتضي آقا تهراني ديدار عام با حضرت ولي عصر(عجل الله تعالي فرجه) را امري شدني و ممكن مي داند و به ارائه ي راهكارهاي عملي ديدار پرداخته است. شیعیان حقیقی، همواره آرزو دارند امام عصر خود را ببینند و در محضر وی باشند. این، آرزویی است که در مواقع گرفتاری و رنجِ زمانه، در ذهن بسیاری از ما شکل می‌گیرد. این آرزو، آن‌چنان پرطرفدار است که در طول زمان‌های مختلف، عامل بدعت‌ها و انحراف‌های فکری مختلفی شده است. دلیل عمدهٔ این انحراف‌ها، نشناختن صحیح دین و راه نزدیک شدن به امام عصر علیه السلام است. حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی در ادامهٔ نگارش و طرحِ مفاهیم و آموزه‌های اخلاقی، کتاب «سودای روی دوست» را دربارهٔ موضوعِ زیارت امام زمان نگاشته است. عنوان فرعی «راهکارهای عملی دیدار با حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف» ذیل عنوان اصلی این کتاب آمده است.

در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir