مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | اهتمام به زیارت عاشورا؛ سیره علما و بزرگان دین

آقای مصباح گفتند: «برگردید به امام!»

بزرگداشت این روز بر همگان فرض است!

صبر بر بلا و مصیبت و شکر قلبی

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

تهران | عزاداری شهادت حضرت معصومه (س)

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

بسم الله الرحمن الرحیم
ارتباط با ما:
برای سهولت امر ارتباط علاقمندان و کاربران با حضرت استاد، با توجه به انواع مراجعات، بخش‌های مختلفی طراحی شده است که توضیحات هر یک از آن‌ها در همین صفحه آمده است. پس از مطالعه کامل توضیحات، گزینه مورد نظر را از سربرگ‌های بالا انتخاب کرده و اقدام به ثبت نظر فرمایید. لطفاً به نکات زیر توجه ویژه فرمایید:

دعوت از حضرت استاد: جهت دعوت از حضرت استاد جهت سخنرانی، حضور در برنامه‌ها و یا مصاحبه‌های خبری تنها از طریق شماره نمابر دفتر به شماره: 66962108- 021 اقدام فرمایید. برای این کار ضمن معرفی شخص یا ارگان دعوت‌کننده و توضیح دقیق برنامه، زمان پیشنهادی را همراه با نام و شماره تلفن شخص پیگیری‌کننده در نامه خود درج فرمایید. إن‌شاءالله پس از هماهنگی با ایشان، نتیجه در اسرع وقت به اطلاع‌تان خواهد رسید.

سؤالات: حجم بالایی از نظرات مربوط به سؤالاتی است که کاربران از ایشان می‌پرسند. با توجه به شخصیت ویژه ایشان، این سؤالات گستره زیادی از موضوعات را شامل می‌شود. در صفحه سؤالات لطفا موضوع سوال را مشخص فرمایید و در نگارش سؤال اختصار و کوتاه‌نویسی را رعایت فرمایید، تا امر پاسخگویی با سرعت بیشتری صورت پذیرد. سوالات در اختیار حضرت استاد قرار خواهد گرفت و پس از پاسخگویی، پاسخ برای کاربر مورد نظر ارسال خواهد شد. به همین منظور لطفاً ایمیل خود را درج کنید. در حفظ مشخصات کاربران رعایت امانت صورت پذیرفته، سؤالات و مشخصات کاربران منتشر نخواهد شد؛ اما سوالاتی که برای عموم نیز قابل استفاده است، با حذف مشخصات سؤال‌کننده و ویرایش سؤال برای انتشار عمومی، به همراه پاسخ حضرت استاد در قسمت پرسمان درج خواهد شد. قبل از درج سؤال به قسمت پرسمان مراجعه کرده، شاید کاربر دیگری نیز سؤال شما را در گذشته پرسیده و پاسخ آن در سایت موجود باشد.

بیان مشکلات: برای طرح مشکلات خود با ایشان، به صفحه مربوطه رفته و با درج دقیق مشخصات خواسته شده زمینه پیگیری و پاسخگویی را از سوی دفتر فراهم کنید. البته با توجه به اینکه وظیفه نمایندگان، قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای آن است و در امور اجرائی هیچ‌گونه دخالتی ندارند، لذا در خصوص مشکلات جاری شایسته است با مراجع ذی‌ربط مکاتبه نمایید.

مشاوره و ملاقات: با توجه به مشغله بسیار زیاد حضرت استاد، زمینه ملاقات و مشاوره حضوری با ایشان به صورت گسترده فراهم نیست. با توجه به این محدودیت و همچنین با در نظر داشتن این‌که ایشان سؤالات کاربران را شخصاً پاسخ خواهند داد، بهترین و سریع‌ترین روش ارتباط با ایشان از طریق درج نظر در قسمت سؤالات است. اما اگر نیاز به ملاقات حضوری، ضروری احساس می‌شود، مشخصات دقیق خود، به ویژه شماره تلفن و موضوع ملاقات و مشاوره را در صفحه مربوطه درج فرمایید. إن‌شاءالله از سوی دفتر با شما تماس گرفته خواهد شد.

نظرات عمومی: نظرات، انتقادات و پیشنهادات مربوط به این پایگاه اطلاع‌رسانی و مطالب درج شده در آن و همچنین دیگر نظرات پراکنده از طریق این صفحه امکان‌پذیر خواهد بود.

تلفن گویا: روش دیگر برای ارتباط با استاد آقاتهرانی اقدام از طریق تلفن گویای دفتر به شماره: 66418317-021 الی 8 می‌باشد. لازم به ذکر است که پیام‌های صوتی دریافتی از طریق تلفن گویا به استحضار حضرت استاد خواهند رسید و در اسرع وقت پاسخ به مخاطبان اعلام خواهد شد.

عضویت در سایت: جهت اطلاع از آخرین برنامه‌های استاد آقاتهرانی و مطالب مندرج در سایت، نام و نام خانوادگی، نام شهر، شماره تلفن و ایمیل خود را در صفحه مربوطه درج فرمایید.

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :

در بخشی از نامه‌ی امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده است: «وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا...» منظور از «الْعَهْد» چه می‌باشد؟ که حضرت صاحب‌الزمان (عج) شیعیان را به اجتماع قلبی در وفای به این عهد که بر دوش آن‌هاست، فرامی‌خوانند؟

پاسخ :

اگر دقت کنید عبارت «العهد» است؛ یعنی قبل از واژه عهد، «ال» آمده است. ما سه‌گونه «ال» عهد داریم که اینجا عهد ذهنی است. همه بچه‌شیعه‌ها و حتی غیرشیعه و یا حتی کفار می‌دانند که ما با امام خود عهد اطاعت، امتثال امر و پیروی بی‌چون و چرا داریم. اگر همه ما بر این پیمان پایدار بمانیم، بی‌شک از خجسته دیدار امام محروم نخواهیم شد. چنان که حضرت در همین توقیع شریف این وعده را داده‌اند. این عهد در دعای عهد هر روزمان با امام نیز هست و به صراحت، امام باقرالعلوم علیه‌السلام به جابر جعفی فرموده‌اند: «من کان لله مطیعا فهو لنا ولی، و من کان لله عاصیا فهو لنا عدو» او که مطیع خداست، او ولی ماست و او که معصیت خداوند می‌کند، او دشمن ماست. خلاصه، دل به اطاعت باید داد.

aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir