کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

بسم الله الرحمن الرحیم
ارتباط با ما:
برای سهولت امر ارتباط علاقمندان و کاربران با حضرت استاد، با توجه به انواع مراجعات، بخش‌های مختلفی طراحی شده است که توضیحات هر یک از آن‌ها در همین صفحه آمده است. پس از مطالعه کامل توضیحات، گزینه مورد نظر را از سربرگ‌های بالا انتخاب کرده و اقدام به ثبت نظر فرمایید. لطفاً به نکات زیر توجه ویژه فرمایید:

دعوت از حضرت استاد: جهت دعوت از حضرت استاد جهت سخنرانی، حضور در برنامه‌ها و یا مصاحبه‌های خبری تنها از طریق شماره نمابر دفتر به شماره: 66962108- 021 اقدام فرمایید. برای این کار ضمن معرفی شخص یا ارگان دعوت‌کننده و توضیح دقیق برنامه، زمان پیشنهادی را همراه با نام و شماره تلفن شخص پیگیری‌کننده در نامه خود درج فرمایید. إن‌شاءالله پس از هماهنگی با ایشان، نتیجه در اسرع وقت به اطلاع‌تان خواهد رسید.

سؤالات: حجم بالایی از نظرات مربوط به سؤالاتی است که کاربران از ایشان می‌پرسند. با توجه به شخصیت ویژه ایشان، این سؤالات گستره زیادی از موضوعات را شامل می‌شود. در صفحه سؤالات لطفا موضوع سوال را مشخص فرمایید و در نگارش سؤال اختصار و کوتاه‌نویسی را رعایت فرمایید، تا امر پاسخگویی با سرعت بیشتری صورت پذیرد. سوالات در اختیار حضرت استاد قرار خواهد گرفت و پس از پاسخگویی، پاسخ برای کاربر مورد نظر ارسال خواهد شد. به همین منظور لطفاً ایمیل خود را درج کنید. در حفظ مشخصات کاربران رعایت امانت صورت پذیرفته، سؤالات و مشخصات کاربران منتشر نخواهد شد؛ اما سوالاتی که برای عموم نیز قابل استفاده است، با حذف مشخصات سؤال‌کننده و ویرایش سؤال برای انتشار عمومی، به همراه پاسخ حضرت استاد در قسمت پرسمان درج خواهد شد. قبل از درج سؤال به قسمت پرسمان مراجعه کرده، شاید کاربر دیگری نیز سؤال شما را در گذشته پرسیده و پاسخ آن در سایت موجود باشد.

بیان مشکلات: برای طرح مشکلات خود با ایشان، به صفحه مربوطه رفته و با درج دقیق مشخصات خواسته شده زمینه پیگیری و پاسخگویی را از سوی دفتر فراهم کنید. البته با توجه به اینکه وظیفه نمایندگان، قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای آن است و در امور اجرائی هیچ‌گونه دخالتی ندارند، لذا در خصوص مشکلات جاری شایسته است با مراجع ذی‌ربط مکاتبه نمایید.

مشاوره و ملاقات: با توجه به مشغله بسیار زیاد حضرت استاد، زمینه ملاقات و مشاوره حضوری با ایشان به صورت گسترده فراهم نیست. با توجه به این محدودیت و همچنین با در نظر داشتن این‌که ایشان سؤالات کاربران را شخصاً پاسخ خواهند داد، بهترین و سریع‌ترین روش ارتباط با ایشان از طریق درج نظر در قسمت سؤالات است. اما اگر نیاز به ملاقات حضوری، ضروری احساس می‌شود، مشخصات دقیق خود، به ویژه شماره تلفن و موضوع ملاقات و مشاوره را در صفحه مربوطه درج فرمایید. إن‌شاءالله از سوی دفتر با شما تماس گرفته خواهد شد.

نظرات عمومی: نظرات، انتقادات و پیشنهادات مربوط به این پایگاه اطلاع‌رسانی و مطالب درج شده در آن و همچنین دیگر نظرات پراکنده از طریق این صفحه امکان‌پذیر خواهد بود.

تلفن گویا: روش دیگر برای ارتباط با استاد آقاتهرانی اقدام از طریق تلفن گویای دفتر به شماره: 66418317-021 الی 8 می‌باشد. لازم به ذکر است که پیام‌های صوتی دریافتی از طریق تلفن گویا به استحضار حضرت استاد خواهند رسید و در اسرع وقت پاسخ به مخاطبان اعلام خواهد شد.

عضویت در سایت: جهت اطلاع از آخرین برنامه‌های استاد آقاتهرانی و مطالب مندرج در سایت، نام و نام خانوادگی، نام شهر، شماره تلفن و ایمیل خود را در صفحه مربوطه درج فرمایید.

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir