مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | اهتمام به زیارت عاشورا؛ سیره علما و بزرگان دین

آقای مصباح گفتند: «برگردید به امام!»

بزرگداشت این روز بر همگان فرض است!

صبر بر بلا و مصیبت و شکر قلبی

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

تهران | عزاداری شهادت حضرت معصومه (س)

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

اخبار
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۰۹/۱۹ | ۴:۲۷
  • کد :۱۱۳۱۹
هیآت مذهبی باید امام حسین (ع) را به دنیا معرفی کنند...
گزیده سخنرانی استاد آقاتهرانی در نهمین همایش سیره‌سرایان اهل بیت علیهم‌السلام در همدان

هیآت مذهبی باید امام حسین (ع) را به دنیا معرفی کنند...

هیآت مذهبی باید امام حسین (ع) را به دنیا معرفی کنند...

هیآت مذهبی باید امام حسین (ع) را به دنیا معرفی کنند...


آیت‌الله بهجت می‌فرمودند ما در خصوص تأخیر ظهور امام عصر (عج) کوتاهی کردیم و مقصر هستیم. امام زمان (عج) هنگام ظهور می‌گوید: «من فرزند آن کسی هستم که تشنه شهید شد.» امسال 25 میلیون نفر در مراسم اربعین حضور یافتند و راهی کربلا شدند. ولی هنوز آن‌گونه که باید، امام حسین (ع) به دنیا معرفی نشده است. مطرح شدن امام حسین (ع) در جهان بیانگر نزدیک بودن زمان ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) است. هیآت مذهبی باید امام حسین (ع) را به دنیا معرفی کنند تا امام زمان نیز شناخته شود.

دشمنان برای نابودی اسلام ناب محمدی که از محرم و صفر برخاسته است هزینه می‌کنند که ریشه همه آن‌ها آمریکای جنایتکار است. آمریکا برای از بین بردن اسلام، با وجود مشکلات و کمبودهایی که در این کشور وجود دارد هزینه زیادی می‌کند تا پس از رسیدن به این هدف خود، برای آبادانی کشورش تلاش کند. یک نمونه از این اقدام دشمنان در مجادله انتخاباتی ترامپ و کلینتون فاش و پرده از هزینه کردن 6 تریلیون دلار در منطقه خاورمیانه برای از بین بردن اسلام برداشته شد. آمریکایی‌ها و غربی‌ها می‌دانند که انقلاب ما نشأت گرفته از قیام امام حسین (ع) است و اگر راه امام حسین (ع) هموارتر باشد، دیگر کسی جلودار آن‌ها نخواهد بود؛ از این بابت می‌ترسند و با هزینه‌های زیاد در فکر انحراف در این راه را هستند.

همه دارایی ما اعم از عزت و زندگی و وجود ما و رهبر ما از امام حسین (ع) و برای ایشان است. عالمان، واسط بین انسان و اهل‌بیت (ع) هستند؛ در جریان انقلاب اسلامی هم نقش واسط را امام راحل (ره) و پس از آن رهبری فرزانه انقلاب بر عهده گرفتند. دیروز امام خمینی (ره) با انقلابش حضور داشت و حال مقام معظم رهبری؛ باید قدر ولایت‌فقیه را بدانیم.

مسئولین باید توجه کنند که حرف آخر، حرف ولایت است. بارها مقام معظم رهبری فرمودند به آمریکا اعتمادی نیست، ولی توجه نکردند و دیدیم نتیجه کار را که چنین شد. دو ساعت مطالعه کافی است که پی به خائن بودن آمریکا ببریم


منبع : خبرگزاری ایرنا
  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :

در بخشی از نامه‌ی امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده است: «وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا...» منظور از «الْعَهْد» چه می‌باشد؟ که حضرت صاحب‌الزمان (عج) شیعیان را به اجتماع قلبی در وفای به این عهد که بر دوش آن‌هاست، فرامی‌خوانند؟

پاسخ :

اگر دقت کنید عبارت «العهد» است؛ یعنی قبل از واژه عهد، «ال» آمده است. ما سه‌گونه «ال» عهد داریم که اینجا عهد ذهنی است. همه بچه‌شیعه‌ها و حتی غیرشیعه و یا حتی کفار می‌دانند که ما با امام خود عهد اطاعت، امتثال امر و پیروی بی‌چون و چرا داریم. اگر همه ما بر این پیمان پایدار بمانیم، بی‌شک از خجسته دیدار امام محروم نخواهیم شد. چنان که حضرت در همین توقیع شریف این وعده را داده‌اند. این عهد در دعای عهد هر روزمان با امام نیز هست و به صراحت، امام باقرالعلوم علیه‌السلام به جابر جعفی فرموده‌اند: «من کان لله مطیعا فهو لنا ولی، و من کان لله عاصیا فهو لنا عدو» او که مطیع خداست، او ولی ماست و او که معصیت خداوند می‌کند، او دشمن ماست. خلاصه، دل به اطاعت باید داد.

aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir