باید اهل بصیرت باشیم و دیگران را امر به بصیرت کنیم!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | نعمت امام (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

عوامل افزایش توجه وتمرکز در نماز

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

قم | قرائت دعای ندبه و سخنرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

اخبار
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ | ۱۱:۸
  • کد :۱۱۳۳۰
مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!
گزیده سخنرانی استاد آقاتهرانی در همایش «پایان فتنه، پایان فریب». مشهد مقدس . مسجد ولی‌عصر (عج) . 95/10/8

مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!


فتنه‌گران در سال 88 هدفشان این بود که به هر نحو ممکن به قدرت و صندلی ریاست جمهوری برسند و معتقد بودند هدف هر وسیله‌ای را توجیه می‌کند؛ اما با یک اشاره مقام معظم رهبری و حضور مردمی در 9 دی این فتنه خاموش شد. این مردم بودند که توانستند فتنه را جمع کنند. ای کاش در فتنه‌های زمان حضرت علی علیه‌السلام و فتنه صلح امام حسن علیه‌السلام جوانان مسلمان حضور داشتند و احساس وظیفه و تکلیف می‌کردند.

 

گاهی بعضی از مسؤولان و نخبگان نسبت به وظایف‌شان درست عمل نمی‌کنند و اگر حضور آگاهانه مردم در صحنه نباشد، اتفاقات جبران‌ناپذیری در شرایط خاص رخ می‌دهد. تنها عاملی که در این زمینه اثرگذار است، بصیرت افراد است. وقتی پرچم امام حسین علیه‌السلام را در روز عاشورا به آتش کشیدند، این مردم بودند که غیرت به خرج دادند و مجاهدانه وارد صحنه شدند تا نتیجه مطلوب کسب شد. ای‌ کاش مسئولان برای اشتباهاتشان از مردم و رهبری عذرخواهی کنند و مجدد دچار اشتباه نشوند.

 

این سؤال مطرح است که آیا فتنه امتحان است یا موجب امتحان می‌شود؟ و پاسخ این است که فتنه موجب امتحان است و این یک سنت الهی است و سنت الهی نیز هیچ‌گاه قابل تغییر نیست. فتنه همیشگی است و منحصر به یک دوره نیست؛ چرا که قرآن می‌فرماید ما پیشینیان را نیز به فتنه انداخته‌ایم، تا مشخص شود چه کسی راست می‌گوید و چه کسی دروغ می‌گوید. چند سال قبل از فتنه 88 هم فتنه‌ای دیگر رخ داد، اما با اشاره فرمانده سپاه سریعاً جمع شد و در فتنه 88 مدت طولانی‌تر بود. پس باید نسبت به فتنه‌های آینده هوشیار باشیم. فضای مجازی و سایبری نیز که این روزها در این مسئله بسیار مؤثر است.

 

مسلمان بودن به لفظ بسیار آسان است، اما مؤمن بودن و شیعه بودن را باید در عمل نشان داد و این خیلی سخت است. ایمان و عمل ارتباط مستقیم با یکدیگر دارند و در قرآن کریم 54 بار ایمان و عمل صالح کنار یکدیگر آمده است. انسانِ باایمان، انسانی که سنت‌ها را قبول دارد، مراقبت می‌کند و هر عملی را انجام نمی‌دهد. در فتنه‌ها اهل عمل به ایمان مشخص می‌شوند و در فتنه 88 نیز بی‌تقوایی افراد موجب مشکلات بسیاری شد.

 

ارباب فتنه و صاحبان فتنه گول خوردند و اصول لازم را نداشتند، که اگر داشتند این‌گونه نمی‌شد؛ هر چند مدتی نخست‌وزیر و رئیس‌مجلس هم بودند، اما مگر این‌ها مایه ایمان است؟ ایمان چیز دیگری است. ایمان را باید در عمل نشان دهد. شیعه کسی است که واقعاً در عمل دنباله‌روی امام علی علیه‌السلام باشد؛ اهل‌بیت علیهم‌السلام شیعه را کسی می‌دانند که دقیقاً دنباله‌روی ایشان باشند.

 

شیعه روی قول خود می‌ایستد و اهل نماز اول وقت و پرداخت زکات و روزه و اعتقاد به مال حلال دارد. وی مواظبت می‌کند که هر جایی نرود و هر چیزی را خرج نکند و از این قبیل صفات بسیار زیاد است. روی یقینیات خود بایستید! این نخستین دستور سیر و سلوک مرحوم آیت‌الله بهجت (ره) است؛ در این نظام اسلامی باور کنید وجود مبارک حضرت آقا جزو مسلماتی است که به هیچ‌وجه نمی‌توان آن را تکان داد و این محکم‌ترین پایه است.

 

گاهی جایگاه ولایت‌مدار بودن از شهادت هم بالاتر است. رهبر معظم انقلاب چندی پیش مطرح کردند «این عمار؟»؛ جایگاه و معنای این را باید فهمید و درک کرد و باید از شرایط و حادثه‌ها عبرت گرفت. رهبری در جایی مسؤولان را به شفاف‌گویی دعوت کردند، اما در مقابل مسئولان فقط سکوت کردند و این مردم بودند که در پرتگاه فتنه حضور یافتند و حماسه آفریدند. حضور مردمی و مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس گفتن مردم، بزرگ‌ترین مجاهده است و در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد؛ زیرا پایگاه و جایگاه نظام را مستحکم‌تر می‌کند.

 

هر‌جا ولی‌فقیه نادیده گرفته شد، مشکلات عظیم بوجود آمده است. شخص ولی فقیه را 80 نفر از خبرگان تأیید می‌کنند؛ بنابراین نظام اسلامی بر وجود ولایت‌فقیه مستحکم شده است و هیچ‌چیز نمی‌تواند آن را تکان دهد. مردم نشان دادند که سخن رهبری فصل‌الخطاب است. بزرگ‌ترها و مسئولان باید حواسشان را برای انتخابات آینده جمع کنند و راه موفقیت آن هم تبعیت از ولایت‌فقیه است.


منبع : خبرگزاری فارس و تسنیم
  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir