کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

اخبار
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ | ۹:۲۰
  • کد :۱۱۳۶۳
جبهه پایداری دولت یازدهم را موفق ندید! دنبال فرد اصلحیم...
گزیده سخنرانی استاد آقاتهرانی در همایش مردمی جبهه پایداری . همدان . حسینیه بختیاری‌ها

جبهه پایداری دولت یازدهم را موفق ندید! دنبال فرد اصلحیم...

جبهه پایداری دولت یازدهم را موفق ندید! دنبال فرد اصلحیم...

جبهه پایداری دولت یازدهم را موفق ندید! دنبال فرد اصلحیم...


به واسطه حضور در آمریکا و کانادا، تا حدودی با روحیات آمریکایی‌ها آشنا هستم! با شرایط جدید و تغییر روش دولتمردان آمریکا، در وضعیت جهان هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اوباما در دوران ریاست جمهوری خود در قبال مردم ایران عملکرد بسیار بدی داشت؛ به ویژه اینکه تعهدات برجام را نادیده گرفت. در ایران برخی احتمال این رفتار را هم نمی‌دادند، در حالی که باید گفت در آمریکا یک سیاست کلی، اما با دو روش دنبال می‌شود. در سیاست آمریکا، معمولاً یک نفر نقش بدبوی (badboy) و دیگری نقش گودبوی (goodboy) را بازی می‌کند؛ در این حالت پسر بد سخت‌گیری کرده و تند می‌شود، اما پسر خوب با خوش‌اخلاقی همان سیاست را اعمال می‌کند. همیشه سیاست آمریکا این‌گونه بوده و قرار و تکنیک بر این است و این برخوردها برای نیل به اهدافشان است.

 

دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات بر آمریکا حاکم است و معمولاً دموکرات‌ها ناز و ملوس جلو می‌آیند و جمهوری‌خواه‌ها جنگ راه می‌اندازند. البته همیشه این‌گونه نیست؛ در دوران اوباما تعداد جنگ‌هایی که در خاورمیانه راه افتاد کم نبود، ولی معمولاً یکی با نیشتر و دیگری با خوش‌برخوردی نمایش می‌دهد. هر دو حزب آمریکا با ملت و انقلاب اسلامی دشمن هستند. اگر از آن‌ها و تحریم‌ها و فشارها بترسیم، آن‌ها با زورگویی بیشتری رفتار می‌کنند. ما نباید، نه فریب انعطاف استکبار و نه فریب تهدید آن‌ها را بخوریم، بلکه باید حفظ انسجام داخلی و اتکا به توان داخلی را در اولویت کاری خود قرار بدهیم و به فرموده حضرت امام (ره) باید: «هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بزنیم». با آمدن ترامپ هم آمریکا کاری از پیش نمی‌برد. آمریکا اگر بتواند جنگ کند، شک نکنید امروز را به فردا نمی‌اندازد. اما متأسفانه دولت خیلی در برابر آمریکا‌یی‌هایی که انسانیت ندارند، کوتاه آمد؛ آمریکایی‌ها مستکبر هستند و مستکبر هم دین ندارد.

 

در مورد موضوع راه ندادن 7 کشور اسلامی به آمریکا، برخی هنرپیشه‌ها که برای مراسم اسکار به آمریکا سفر کرده بودند، هم از آن مراسم بازماندند. گاهی ما در یک اثر هنری‌مان موضوعی را نشان می‌دهیم و مردم خود را به آمریکایی‌ها وحشی معرفی می‌کنیم! آن‌گاه وقتی آمریکایی‌ها این‌طور برخورد می‌کنند، از حرف آن‌ها ناراحت می‌شویم.

 

جبهه پایداری تلاش دارد تا فرد اصلح را جلو بیاورد؛ چرا که ما این دولت را موفق ندیدیم. انقلابیون باید باهم یکی شوند و بدانند که پنجه زدن به یکدیگر، به نفع کسی نیست! نقش نخبگان و اندیشمندان در ایجاد این همگرایی و یکپارچگی در بین نیروهای انقلابی حائز اهمیت است؛ چرا که خواص جامعه، جلودار افکار عموم هستند و باید در پی روشنگری مسائل برای عموم باشند. در خصوص ارتباط جبهه پایداری با جبهه مردمی نیروهای انقلاب هم، این جبهه برنامه‌ای را آغاز کرده و جلو آمده که در صورت معرفی فرد اصلح از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

 

کسی که می‌خواهد ریاست جمهوری را قبول کند باید ویژگی‌هایی داشته باشد. زمان بنی‌صدر برخی اصرار داشتند که رئیس‌جمهور باید متخصص باشد و عده‌ای مانند شهید بهشتی و مقام معظم رهبری معتقد بودند که رئیس‌جمهور باید متعهد و متخصص باشد. فقط با تخصص نمی‌توان کاری انجام داد! چرا که فرد غیرمتعهد مؤثر هم نیست! البته کسی که رئیس‌جمهور می‌شود باید بتواند در بخش اجرایی مدیریت کند. رئیس‌جمهور باید وزرا را اداره کرده و آن‌ها را به کار بکشد. رئیس‌جمهور نباید مصالح نظام را فدای دوستی، هم‌گروهی و هم‌حزبی خود کند. رئیس جمهور باید انقلابی باشد و زمانی که کاری را آغاز می‌کند، آن را به نتیجه برساند. رئیس‌جمهور باید نسبت به خون شهدا و راه شهدا متعهد باشد. رئیس‌جمهور باید ولایتمدار باشد. رئیس‌جمهور باید قانون‌مدار بوده و قوانینی را که مجلس زیر نظر شورای نگهبان تصویب کرد، اجرا کند. اصولگرایی به اسم و به شناسنامه نیست! باید روی اصولی محکم ایستاد و نخستین اصل هم ولایت‌فقیه است.

 

در انتخابات باید به سمت فرد اصلح رفت. در این امر خطیر، نمی‌توان بین بد و بدتر انتخاب کرد! بلکه باید بین خوب و خوب‌تر انتخاب کرد. باید بهترین روی کار بیاید. حتی ممکن است فرد اصلح از هیچ حزب و گروهی نباشد. باید فردی متعهد و انقلابی انتخاب کرد و سپس پای او ایستاد. پدران شهید، مادران شهید و خانواده‌های شهید برای این نظام خونِ دل خورده‌اند. کشورهای انقلاب کردند و شکست خوردند؛ تنها انقلاب اسلامی ایران بود که پیروز شد و تداوم یافت. پس نباید با این انقلاب بازی کرد. انقلاب، ولی‌فقیه و قرآن متعلق به این مردم و کشور است و باید با غیرت پای ‌آن‌ها ایستاد و از خدا هم کمک خواست. انقلاب خیلی ارزش دارد و دشمن هم زیاد دارد؛ دشمن منافع خود را می‌خواهد. باید از انقلاب پاسداری کرد. البته گاهی خود ما نقاط ضعف را ایجاد می‌کنم. برای بهتر شدن نظام، حتی اگر به‌اندازه یک‌قدم باشد، باید تلاش کرد.

 

گاهی به‌ جای گفتن کارهای خود از دیگران ایراد می‌گیریم. هر دولتی روی کار می‌آید، دولت قبلی را می‌کوبد! نتیجه هم این می‌شود که جوانان می‌گویند این افراد کاری بلد نیستند. البته نقد هم باید به‌ اندازه باشد؛ چرا که گاهی نقد زیاد موجب سیاه‌نمایی می‌شود. دولت باید از کارهای مثبت خود بگوید. مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تأکید زیادی دارند. ایشان می‌فرمایند مواد اولیه را صادر نکنید و اشیای تجملاتی وارد نکنید؛ ولی متأسفانه به این توصیه‌ها آن‌گونه که شایسته است توجه نمی‌شود. باید موضوع اقتصاد مقاومتی و اقدامات دولت در این زمینه بررسی شود. گفته شد چند هزار واحد تولیدی راه‌اندازی کردند! اگر این‌گونه است نشان دهید. وقتی کسی قول و قراری می‌دهد، مردم از او بازخواست می‌کنند؛ چرا که مردم حق انتقاد دارند. مردم باید در همه امور کشور دیده شوند و مسئولان نیز به عنوان خادمان این ملت باید پاسخگو بوده و فضا را برای نقد سازنده آماده کنند. پاسخگو بودن وزرا مهم است. نمایندگان مجلس نیز اگر متعهد نباشند، زد و بند می‌کنند؛ پس باید در انتخاب افراد دقت کرد. از هرکس که قصد رفتن به دولت و یا مجلس دارد، باید برنامه خواست. مسئولان باید احساس کنند حساب‌ و کتابی هست. بار جدی نظام روی دوش مردم است. باید در آینده فرصتی فراهم کنیم و دولت‌های هفتم تا دوازدهم را با هم مقایسه کنیم.

 

در خصوص جنگ نرم دشمن در فضای مجازی، نباید جوانان را رها کرد! اگر برای جوانان کار نشود دشمن در فضای سایبری و مجازی ول کن جوانان نیستند. باید فعالیت‌هایی انجام داد که جوانان را هدایت کرد. در این زمینه گفتمان‌های فرهنگی و برنامه‌های مفرح برای جوانان بسیار موثر است.

 

ایشان در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال رد صلاحیت آقای روحانی گفت: او رئیس‌جمهور است! در نتیجه شورای نگهبان در این‌باره نمی‌تواند به این راحتی تصمیم بگیرد؛ بلکه باید ملاحظاتی داشته باشد. در تائید صلاحیت‌ها شورای نگهبان کف کار را می‌بیند، اما کسی که رأی می‌دهد باید سقف را در نظر گیرد.

 


منبع : پایگاه خبری صبح الوند، خبرگزاری تسنیم و رسا
  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir