کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

یادداشت
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ | ۱۳:۱۵
  • کد :۱۱۳۸۵
سفارش به خواندن نماز جعفر طیار در روز وفات حضرت ام‌البنین (س)
درخواست استاد آقاتهرانی از مردم برای خواندن نماز جعفر طیار در روز وفات حضرت ام‌البنین (س) به نیت انتخاب اصلح بر اساس خاطره‌ی علامه مصباح یزدی از آیت‌ الله کاشانی

سفارش به خواندن نماز جعفر طیار در روز وفات حضرت ام‌البنین (س)

سفارش به خواندن نماز جعفر طیار در روز وفات حضرت ام‌البنین (س)

سفارش به خواندن نماز جعفر طیار در روز وفات حضرت ام‌البنین (س)


بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

بنده یک خاطره‌ای را از حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی دامت‌برکاته شنیدم. ایشان می‌فرمودند که حدود 60 سال پیش و در زمان جوانی ما که بحث ملی شدن صنعت نفت پیش آمد، من برای گوش دادن سخنرانی به مسجد حاج عزیزالله در تهران می‌آمدم. آن سال‌ها در ایام محرم، حضرت آیت‌ الله وحید از نجف می‌آمدند و 10 شب در مسجد حاج عزیزالله سخنرانی می‌کردند؛ یک سخنرانی اینجا داشتند و یک سخنرانی در مسجد جامع تهران. مرحوم آیت‌الله حاج محمد خوانساری رضوان‌الله‌تعالی‌علیه که از مراجع بسیار باتقوا، مشهور و مورد عنایت بزرگان بودند در مسجد حاج عزیزالله نماز می‌خواندند.

 

حضرت علامه نقل می‌کردند که یک شب وقتی برای سخنرانی آنجا بودم، همین که آیت‌الله وحید صحبتشان تمام شد و از منبر پایین آمدند، دیدم آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی (رحمت‌الله علیه) - که فردا هم سالگرد رحلت آن بزرگوار است - وارد مسجد شدند و یک‌مرتبه جمعیت بهم ریخت. در همین حین، آیت‌الله وحید دوباره بالای منبر رفتند و یک سخنرانی خوب و قرایی درباره ایشان و تجلیل از ایشان انجام دادند. ایشان مجتهد، باسواد، باتقوا، شجاع و مرد سیاست بودند. در قدیم از لبنان تبعید شده بودند و به ایران آمده بودند و کار می‌کردند و خیلی زحمت کشیدند؛ اعلی‌الله‌مقامه الشریف...

 

بعد هم زمینه مساعد شد که خود آیت‌الله کاشانی منبر بروند. وقتی ایشان بالای منبر رفتند، جمعیت سراپا گوش بود. ایشان از برکات ملی کردن نفت گفتند و اینکه باید نفت ملی شود. معنا ندارد که نفت ما را دیگران ببرند؛ معنا ندارد که چند انگلیسی گردن‌کلفت سرمایه ما را ببرند و مردم ما در استضعاف به سر ببرند. نفت برای خودمان هست و باید ملی شود و به خودمان برگردد. پولش هم باید خرج فقیران و مستمندان کشور و کارهای زیربنایی و ... شود. اما آنچه برایم جالب بود این بود که ایشان در پایان سخنرانی فرمودند که من یک تقاضایی از شما مردم دارم و اصلاً برای همین به اینجا آمدم که بالای منبر بروم و این را از شما بخواهم. پیامم این است که هر یک از شما فردا یا امشب یک نماز جعفر طیار بخوانید که ما در این نهضت علیه انگلیس‌ها پیروز شویم؛ و الحمدلله شدند. رضوان‌الله تعالی علیه...

 

حال بنده می‌خواهم عرض کنم که ما هم برای انتخابات، برای اینکه همه‌مان به گزینه اصلح برسیم و دل‌ها به سوی اصلح برود و ان‌شاءالله اصلح انتخاب شود و دولت بسیار محکم، قوی و کارآمدی داشته باشیم، امروز در روز وفات حضرت ام‌البنین (س) مادر حضرت قمربنی‌هاشم (ع) یک  نماز جعفر طیار بخوانیم و از خدا بخواهیم که ان‌شاءالله همه‌ی ما به اصلح و بهترین رأی بدهیم و از انتخاب ما بهترین شخص بیرون بیاید و موجب شادی دل حضرت ولی‌عصر (عج) و مقام معظم رهبری و همه مردم عزیز کشورمان باشد. افتخار می‌کنیم به عزت و استقلال کشورمان که الحمدلله ایرانیِ مسلمان هستیم و افتخار می‌کنیم که خودمان پیشرفت کشور را رقم می‌زنیم. ان‌شاءالله موفق باشید.

 

مرتضی آقاتهرانی
95/12/22

  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir