کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

یادداشت
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ | ۸:۱۴
  • کد :۱۱۳۹۱
پیام |  در پی رحلت آیت‌الله حاج شیخ حسن آقا پهلوانی
جناب «آیت‌الحق حاج شیخ حسن آقا پهلوانی» از بی‌نظیر موحدینی بود که لحظه‌ای نشست با او، هر بسته‌راهی را بر هر غریبِ راه می گشود ...

پیام | در پی رحلت آیت‌الله حاج شیخ حسن آقا پهلوانی

پیام | در پی رحلت آیت‌الله حاج شیخ حسن آقا پهلوانی

پیام | در پی رحلت آیت‌الله حاج شیخ حسن آقا پهلوانی


بسم الله الرحمن الرحیم

 

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ

همه از آن اوییم و به سوی او باز می‌گردیم.

 

عصر روز اول ماه مبارک رمضان که در سفر تبلیغی هستم، همزمان با افطار خبر ناگواری دلم را فرو ریخت. آیت الهی، واله خداوندگار بی‌همتا دعوت او را لبیک گفته بود. دیروز قلبشان خبر از دعوت داده بود و به بستگان فرموده بود: «نه، دیگر قصد رفتن دارم، رهایم کنید.» امروز آزار قلب‌درد، ایشان را به بیمارستان کشانید؛ وقتی که اراده می‌کنند تختشان را عوض کنند تا به اتاق آنژیو راهنمایی شوند، ناگهان ندای دعوت به ملکوت فرا می‌رسد. مردِ آماده به سفر، با کوله‌باری از عشق و امید به ساحت الهی، به ناگاه به ملکوت اعلی پر می‌کشد. او در جوار یار است و همراه اساتید گرامش، «انصاری همدانی»، «امام عزیز»، «علامه طباطبایی» و... به قاعده‌، برادر بزرگشان «آیت‌الله حاج شیخ علی آقای سعادت‌پرور» مشهور به پهلوانی میزبان امشب ایشانند. روحشان شاد و آرامش آن استاد عزیز در کنار همه اولیای الهی در محضر الهی مستدام.

 

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ ءٌ

اما ما هر روز شکسته‌تر از گذشته، وامانده‌تر و بیچاره‌ترینیم که جبران این از دست‌دادن‌ها را تنها از طریق انابه و زاری به درگاه حضرت دوست بایسته و شایسته دیده‌ایم. جناب «آیت‌الحق حاج شیخ حسن آقا پهلوانی» از بی‌نظیر موحدینی بود که لحظه‌ای نشست با او، هر بسته‌راهی را بر هر غریبِ راه می‌گشود و عشق عالم هستی را بر او با تمام جان در گفتار و شعرش نظاره می‌کردیم. او همیشه با او بود، عالم را در محضر او، با او و از او می‌دید. این جدایی‌ها و این شکوه‌های پنداری ما را باور نداشت که ما خود اخلد الی الارض شده‌ایم؛ وگرنه درمان را، تنها او را دیدن، از او گفتن، با او زیستن و سبک حیات را با او رقم زدن می‌دانست. راه توحیدش پر رهرو باد!

اینک، به خوانواده محترم، بستگان، همراهان، دوستداران و شاگردانشان عروج ملکوتی این استاد بزرگ را تعزیت می‌گویم.

 

ارادتمند همه اولیاء

مرتضی آقاتهرانی

۹۶/۰۳/۰۷

  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir