کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

یادداشت
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۶/۱۰/۰۱ | ۱۷:۱۹
  • کد :۱۱۴۱۲
پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)
انا لله و انا الیه راجعون

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)


پیام تسلیت استاد آقاتهرانی در پی رحلت حضرت آیت الله حائری شیرازی (ره)

 انا لله و انا الیه راجعون

رحلت فقیه مجاهد خستگی ناپذیر، مرد اخلاق و اخلاص، حضرت آیت الله حائری شیرازی (قدس الله نفسه الزکیه) را به ساحت قدس حضرت صاحب الزمان امام عصر (روحی فداه)، مقام معظم رهبری، خانواده محترم، حوزه های علمیه و همه شاگردان و علاقمندانشان تسلیت میگویم.
 تازه به قم آمده بودم، شاید ۴۶ سال قبل، آن روزها معمول فضلا به دست ساواک ستم شاهی یا تبعید بودند و یا زندان. مدرسه حقانی بود و درسها شروع میشد و خاطرات طلاب از اساتید و از جمله این بزرگوار: درس عقائد، تحریر معالم، لمعه الدمشقیه، اخلاق وکلاسشان تنها کلاسی بو دکه حضور وغیاب نداشت و همه برای آن سر و دست میشکستیم. دل دادنهای استاد به بچه ها در بین راه، قدم زدن های ایشان در مدرسه و کلاس و... مردی فاضل، صالح، انقلابی، دوست داشتنی، به عشق آشنا، پارسا، بی تکلف، زاهد و...هر از گاه به دیدارشان میرفتم، هنوز در برابرشان احساس محبت پدرانه دارم، معمولا صبحانه مهمانشان میشدم. چندی پیش به منزل کوچک و محقرشان که محل امید دیرینه ما بود رفتم. سخن از توجه به اهل بیت (ع) بود، قسم دادند که این ربا را از اقتصاد بانکی باید جدا کرد و... به راستی او آماده رفتن بود، گرچه به دوام شاکر بود.
دیروز صبح در حین تشییع و دیشب، فرزندان و بسیاری از شاگردانشان را در کنار بدن پاکشان به سمت حرم و در کنار حضرت معصومه علیها السلام زیارت کردم. همه احساس بدرقه ای پدرانه داشتیم. اما دل خوشیم که در آن عالم در محضر اهل بیت علیهم السلام، ما را نیز به خیر یاد خواهند کرد و شفیع آن عالممان خواهند شد؛ انشاءالله

والسلام علیه یوم ولد و یوم یموت و یوم یبعث حیا

مرتضی آقاتهرانی

۹۶/۱۰/۱

  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir