مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | اهتمام به زیارت عاشورا؛ سیره علما و بزرگان دین

آقای مصباح گفتند: «برگردید به امام!»

بزرگداشت این روز بر همگان فرض است!

سستی اراده و آمادگی برای شکست!

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

تهران | عزاداری شهادت حضرت معصومه (س)

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

خاطرات
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ | ۱۱:۹
  • کد :۱۱۲۹۷
یادی از عموی مفقودالاثرم...
مان روزها عمویم عازم جبهه شدند و در عملیات رمضان شرکت کردند و به گفته شهید ردانی پور (ره) به فیض شهادت رسیدند؛ ولی از بدنشان هنوز که هنوز است خبری نیست که نیست

یادی از عموی مفقودالاثرم...

یادی از عموی مفقودالاثرم...

یادی از عموی مفقودالاثرم...


عمویم چون پدرم اصفهانی بود و شغلش سنگ‌تراش؛ که بعدها به شراکت با پدرم کارخانه سنگ‌بری مهدیه را با دو نفر بازاری که سرمایه ناچیزشان را تأمین کنند، راه‌اندازی کردند. او مردی بی‌آزار بود سرش به کار خودش بود؛ بسیار پرکار، امین، کم‌حرف، دوست‌داشتنی و به‌گونه‌ای مذهبی که او را شیخ سیف‌الله می‌نامیدند.

عمویم چون پدرم از مریدان آیت‌الله فاضل کوهانی (ره) بودند. این عالم بزرگوار از شاگردان آیت‌الله ارباب (رض) بودند. ایشان به واقع محله ما را با خدا آشنا کرده بود. همان هفته که به دست آیت‌الله بهجت (اعلی‌الله‌مقامه) به کسوت روحانیت درآمدم و لباس طلبگی به تن کردم، برای دیدن پدر و مادر به اصفهان رفتم. نماز مغرب و عشا و سخنرانی ده‌دقیقه‌ای آقای فاضل تمام شده بود. موعظه همیشگی و دائم ایشان هنوز هم در گوشم طنین‌انداز است که: «مسافرها سفر آخرت در پیشه! توشه بردارید!» به سرعت خدمت ایشان رسیده و دست مبارکشان را بوسیدم. ایشان از محراب خارج شدند و وسط شبستان مردم هر کسی به‌گونه‌ای به آقا ابراز ارادت می‌کرد. همین عمویم جلو آمد که دست آقا را ببوسد، حاج‌آقا نگذاشتند و فرمودند: «از حالا به بعد دست ایشان را ببوس! ما رفتنی هستیم و این‌ها می‌مانند.» عمویم رو به من آمد که دستم را ببوسد؛ نگذاشتم. حاج‌آقا فرمود: «بگذار ببوسد! تا بداند در آینده دنبال چه کسی برود.» من که از خجالت مانده بودم عمویم کار را تمام کرده بود.

زمان گذشت و پس از چندی آیت‌الله فاضل (ره) به رضوان الهی رفتند. سال‌های دفاع مقدس شد و ما سری به اصفهان و خویشاوندان زدیم که عمویم را دیدم. ایشان گفتند: «شما می دانید برادرتان مصطفی رفت و شهید شد و اسلحه‌اش زمین مانده! در جبهه هم نیرو نیاز است و امام هم فرموده‌اندجبهه‌ها را پر کنید! من هم پنج فرزند کوچک دارم، وظیفه‌ام چیست؟» بی‌درنگ گفتم: «اطاعت از امام».

همان روزها عمویم عازم جبهه شدند و در عملیات رمضان شرکت کردند و به گفته شهید ردانی پور (ره) به فیض شهادت رسیدند؛ ولی از بدنشان هنوز که هنوز است خبری نیست که نیست. خوشا به سعادتشان! خداوند متعال به حرمت شهدای والا مقام دست ما درماندگان و واماندگان را نیز بگیرد.


منبع : استاد مرتضی آقاتهرانی
  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :

در بخشی از نامه‌ی امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده است: «وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا...» منظور از «الْعَهْد» چه می‌باشد؟ که حضرت صاحب‌الزمان (عج) شیعیان را به اجتماع قلبی در وفای به این عهد که بر دوش آن‌هاست، فرامی‌خوانند؟

پاسخ :

اگر دقت کنید عبارت «العهد» است؛ یعنی قبل از واژه عهد، «ال» آمده است. ما سه‌گونه «ال» عهد داریم که اینجا عهد ذهنی است. همه بچه‌شیعه‌ها و حتی غیرشیعه و یا حتی کفار می‌دانند که ما با امام خود عهد اطاعت، امتثال امر و پیروی بی‌چون و چرا داریم. اگر همه ما بر این پیمان پایدار بمانیم، بی‌شک از خجسته دیدار امام محروم نخواهیم شد. چنان که حضرت در همین توقیع شریف این وعده را داده‌اند. این عهد در دعای عهد هر روزمان با امام نیز هست و به صراحت، امام باقرالعلوم علیه‌السلام به جابر جعفی فرموده‌اند: «من کان لله مطیعا فهو لنا ولی، و من کان لله عاصیا فهو لنا عدو» او که مطیع خداست، او ولی ماست و او که معصیت خداوند می‌کند، او دشمن ماست. خلاصه، دل به اطاعت باید داد.

aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir