کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

خاطرات
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ | ۱۱:۹
  • کد :۱۱۲۹۷
یادی از عموی مفقودالاثرم...
مان روزها عمویم عازم جبهه شدند و در عملیات رمضان شرکت کردند و به گفته شهید ردانی پور (ره) به فیض شهادت رسیدند؛ ولی از بدنشان هنوز که هنوز است خبری نیست که نیست

یادی از عموی مفقودالاثرم...

یادی از عموی مفقودالاثرم...

یادی از عموی مفقودالاثرم...


عمویم چون پدرم اصفهانی بود و شغلش سنگ‌تراش؛ که بعدها به شراکت با پدرم کارخانه سنگ‌بری مهدیه را با دو نفر بازاری که سرمایه ناچیزشان را تأمین کنند، راه‌اندازی کردند. او مردی بی‌آزار بود سرش به کار خودش بود؛ بسیار پرکار، امین، کم‌حرف، دوست‌داشتنی و به‌گونه‌ای مذهبی که او را شیخ سیف‌الله می‌نامیدند.

عمویم چون پدرم از مریدان آیت‌الله فاضل کوهانی (ره) بودند. این عالم بزرگوار از شاگردان آیت‌الله ارباب (رض) بودند. ایشان به واقع محله ما را با خدا آشنا کرده بود. همان هفته که به دست آیت‌الله بهجت (اعلی‌الله‌مقامه) به کسوت روحانیت درآمدم و لباس طلبگی به تن کردم، برای دیدن پدر و مادر به اصفهان رفتم. نماز مغرب و عشا و سخنرانی ده‌دقیقه‌ای آقای فاضل تمام شده بود. موعظه همیشگی و دائم ایشان هنوز هم در گوشم طنین‌انداز است که: «مسافرها سفر آخرت در پیشه! توشه بردارید!» به سرعت خدمت ایشان رسیده و دست مبارکشان را بوسیدم. ایشان از محراب خارج شدند و وسط شبستان مردم هر کسی به‌گونه‌ای به آقا ابراز ارادت می‌کرد. همین عمویم جلو آمد که دست آقا را ببوسد، حاج‌آقا نگذاشتند و فرمودند: «از حالا به بعد دست ایشان را ببوس! ما رفتنی هستیم و این‌ها می‌مانند.» عمویم رو به من آمد که دستم را ببوسد؛ نگذاشتم. حاج‌آقا فرمود: «بگذار ببوسد! تا بداند در آینده دنبال چه کسی برود.» من که از خجالت مانده بودم عمویم کار را تمام کرده بود.

زمان گذشت و پس از چندی آیت‌الله فاضل (ره) به رضوان الهی رفتند. سال‌های دفاع مقدس شد و ما سری به اصفهان و خویشاوندان زدیم که عمویم را دیدم. ایشان گفتند: «شما می دانید برادرتان مصطفی رفت و شهید شد و اسلحه‌اش زمین مانده! در جبهه هم نیرو نیاز است و امام هم فرموده‌اندجبهه‌ها را پر کنید! من هم پنج فرزند کوچک دارم، وظیفه‌ام چیست؟» بی‌درنگ گفتم: «اطاعت از امام».

همان روزها عمویم عازم جبهه شدند و در عملیات رمضان شرکت کردند و به گفته شهید ردانی پور (ره) به فیض شهادت رسیدند؛ ولی از بدنشان هنوز که هنوز است خبری نیست که نیست. خوشا به سعادتشان! خداوند متعال به حرمت شهدای والا مقام دست ما درماندگان و واماندگان را نیز بگیرد.


منبع : استاد مرتضی آقاتهرانی
  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir