مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | اهتمام به زیارت عاشورا؛ سیره علما و بزرگان دین

آقای مصباح گفتند: «برگردید به امام!»

بزرگداشت این روز بر همگان فرض است!

سستی اراده و آمادگی برای شکست!

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

تهران | عزاداری شهادت حضرت معصومه (س)

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

یادداشت
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ | ۸:۴۹
  • کد :۱۱۲۹۸
یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب
پس از اتفاقات چند هفته گذشته در فضای سیاسی کشور و سخنان روشن‌گرانه و وحدت‌آفرین رهبر معظم انقلاب در این‌باره، استاد مرتضی آقاتهرانی در یادداشتی به این مسئله پرداختند...

یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب

یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب

یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب


اشاره: پس از اتفاقات چند هفته گذشته در فضای سیاسی کشور و سخنان روشن‌گرانه و وحدت‌آفرین رهبر معظم انقلاب در این‌باره، استاد مرتضی آقاتهرانی در یادداشتی به این مسئله پرداختند که متن این یادداشت به شرح ذیل می‌باشد:

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

به عنوان یک برادر، از تدابیر پدرانه، صمیمانه، دلسوزانه و شفقت‌آمیز رهبری عزیز که برای آقای احمدی‌نژاد، نیروهای مؤمن و بلکه همه ملت ایران و انقلاب داشته‌اند، احساس امتنان داشته و به عنوان یک فرزند انقلاب، از امام خامنه‌ای که تکلیف و وظیفه حزب‌الله را نیز روشن فرموده‌اند، متشکرم. ای کاش کارها به اینجا نمی‌کشید که حضرت آقا مجبور شوند برای این موضوعات هم به میدان بیایند. خدا کند یاران امام در این امورات مقصر نباشند! ولی در هر حال، آقا، آقا هستند و شفقت و خیرخواهی ایشان بر امت، همین را ایجاب می‌کند که انجام شد. خداوند بر توفیقاتشان بیفزاید.

عزیزان حزب‌اللهی‌ام! وظیفه ما ولایت‌مداری و پاس‌داشت از آن گوهر گران‌بهاست. هر کس هر چه بخواهد بگوید. اینک فرصتی بس عالی بر دوست‌داران انقلاب است که بر انتخاب وحدت‌آمیز بر محور ارزش‌های انقلاب اصرار داشته باشند. همه زمینه‌ها فراهم گشته تا اصلح و برترین‌ها را شناسایی کرده و قبل از این‌که فرصت‌ها از دست رود، بر گزینه‌ای متدین، دل‌سوز، کاردان، خردمند، خودباور، ولایت‌مدار، کاری و بانشاط توافق کنند و همه‌ی انقلابیون را بر یک رأی و نظر رهنمون شوند.

تابه‌حال، مردم انقلابی ما بسیاری را تجربه کرده‌اند، وعده‌ها شنیده و تخلف‌ها دیده‌اند. رنج‌ها تحمل کرده و به خاطر حفظ اسلام و انقلاب دم نزده و بر مطالبات رهبری اصرار داشته‌اند. بارها دل‌خوشی برخی خواص را به بیگانه ناباورانه تجربه کرده‌اند و خیانت بیگانه را به خوش‌پندارها با تمام وجود لمس کرده‌اند و دم نزده‌اند؛ تا که آینده‌ای بهتر داشته باشند. خدا را شکر که زمان ثابت نیست و می‌گذرد و هر روز بهتر از گذشته، در کنار ریزش‌ها، رویش‌های انقلاب را می‌بینیم. خداوند مقام ولی را از گزند حوادث مصون دارد و ملت ایران را نسبت به آن نعمت بزرگ قدردان‌تر و شاکرتر بدارد. آمین آمین...

مرتضی آقاتهرانی

1395/07/09

  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :

در بخشی از نامه‌ی امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده است: «وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا...» منظور از «الْعَهْد» چه می‌باشد؟ که حضرت صاحب‌الزمان (عج) شیعیان را به اجتماع قلبی در وفای به این عهد که بر دوش آن‌هاست، فرامی‌خوانند؟

پاسخ :

اگر دقت کنید عبارت «العهد» است؛ یعنی قبل از واژه عهد، «ال» آمده است. ما سه‌گونه «ال» عهد داریم که اینجا عهد ذهنی است. همه بچه‌شیعه‌ها و حتی غیرشیعه و یا حتی کفار می‌دانند که ما با امام خود عهد اطاعت، امتثال امر و پیروی بی‌چون و چرا داریم. اگر همه ما بر این پیمان پایدار بمانیم، بی‌شک از خجسته دیدار امام محروم نخواهیم شد. چنان که حضرت در همین توقیع شریف این وعده را داده‌اند. این عهد در دعای عهد هر روزمان با امام نیز هست و به صراحت، امام باقرالعلوم علیه‌السلام به جابر جعفی فرموده‌اند: «من کان لله مطیعا فهو لنا ولی، و من کان لله عاصیا فهو لنا عدو» او که مطیع خداست، او ولی ماست و او که معصیت خداوند می‌کند، او دشمن ماست. خلاصه، دل به اطاعت باید داد.

aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir