کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

یادداشت
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ | ۸:۴۹
  • کد :۱۱۲۹۸
یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب
پس از اتفاقات چند هفته گذشته در فضای سیاسی کشور و سخنان روشن‌گرانه و وحدت‌آفرین رهبر معظم انقلاب در این‌باره، استاد مرتضی آقاتهرانی در یادداشتی به این مسئله پرداختند...

یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب

یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب

یادداشت | فرصتی برای دوست‌داران انقلاب


اشاره: پس از اتفاقات چند هفته گذشته در فضای سیاسی کشور و سخنان روشن‌گرانه و وحدت‌آفرین رهبر معظم انقلاب در این‌باره، استاد مرتضی آقاتهرانی در یادداشتی به این مسئله پرداختند که متن این یادداشت به شرح ذیل می‌باشد:

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

به عنوان یک برادر، از تدابیر پدرانه، صمیمانه، دلسوزانه و شفقت‌آمیز رهبری عزیز که برای آقای احمدی‌نژاد، نیروهای مؤمن و بلکه همه ملت ایران و انقلاب داشته‌اند، احساس امتنان داشته و به عنوان یک فرزند انقلاب، از امام خامنه‌ای که تکلیف و وظیفه حزب‌الله را نیز روشن فرموده‌اند، متشکرم. ای کاش کارها به اینجا نمی‌کشید که حضرت آقا مجبور شوند برای این موضوعات هم به میدان بیایند. خدا کند یاران امام در این امورات مقصر نباشند! ولی در هر حال، آقا، آقا هستند و شفقت و خیرخواهی ایشان بر امت، همین را ایجاب می‌کند که انجام شد. خداوند بر توفیقاتشان بیفزاید.

عزیزان حزب‌اللهی‌ام! وظیفه ما ولایت‌مداری و پاس‌داشت از آن گوهر گران‌بهاست. هر کس هر چه بخواهد بگوید. اینک فرصتی بس عالی بر دوست‌داران انقلاب است که بر انتخاب وحدت‌آمیز بر محور ارزش‌های انقلاب اصرار داشته باشند. همه زمینه‌ها فراهم گشته تا اصلح و برترین‌ها را شناسایی کرده و قبل از این‌که فرصت‌ها از دست رود، بر گزینه‌ای متدین، دل‌سوز، کاردان، خردمند، خودباور، ولایت‌مدار، کاری و بانشاط توافق کنند و همه‌ی انقلابیون را بر یک رأی و نظر رهنمون شوند.

تابه‌حال، مردم انقلابی ما بسیاری را تجربه کرده‌اند، وعده‌ها شنیده و تخلف‌ها دیده‌اند. رنج‌ها تحمل کرده و به خاطر حفظ اسلام و انقلاب دم نزده و بر مطالبات رهبری اصرار داشته‌اند. بارها دل‌خوشی برخی خواص را به بیگانه ناباورانه تجربه کرده‌اند و خیانت بیگانه را به خوش‌پندارها با تمام وجود لمس کرده‌اند و دم نزده‌اند؛ تا که آینده‌ای بهتر داشته باشند. خدا را شکر که زمان ثابت نیست و می‌گذرد و هر روز بهتر از گذشته، در کنار ریزش‌ها، رویش‌های انقلاب را می‌بینیم. خداوند مقام ولی را از گزند حوادث مصون دارد و ملت ایران را نسبت به آن نعمت بزرگ قدردان‌تر و شاکرتر بدارد. آمین آمین...

مرتضی آقاتهرانی

1395/07/09

  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir