کتاب طریق وصال برگرفته از کتاب «المراقبات» تازه‌ترین اثر استاد مرتضی آقاتهرانی ،منتشر شد

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله حائری شیرازی (ره)

خاطره | اقیانوس آرامش

محبت فاطمه زهرا (س) و دعا برای شیعیانش

اعمال ماه مبارک رجب

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

مراسم عزاداری پنج شب آخر ماه صفر با سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

اخبار
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ | ۴:۴۹
  • کد :۱۱۳۲۱
قدر امام عسکری(ع) در جامعه دانسته نشد، خدا امام زمان را از ما گرفت!
گزیده سخنرانی استاد آقاتهرانی در مراسم شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام . هیأت فاطمیون قم

قدر امام عسکری(ع) در جامعه دانسته نشد، خدا امام زمان را از ما گرفت!

قدر امام عسکری(ع) در جامعه دانسته نشد، خدا امام زمان را از ما گرفت!

قدر امام عسکری(ع) در جامعه دانسته نشد، خدا امام زمان را از ما گرفت!


گزیده سخنرانی استاد مرتضی آقاتهرانی در مراسم شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام
| قم. مسجد مقدس جمکران . هیأت فاطمیون

 

هنگامی که قدر امام حسن عسکری (ع) در جامعه دانسته نشد، خدا امام زمان (ع) را از امت گرفت و ما تا امروز از حضور امام عصر محروم هستیم. در آن زمان هم همه می‌گفتند ولایتمدار هستند، ولی در عمل این‌گونه نبودند و ما نیز امروز دم از ولایت می‌زنیم، ولی باید از خودمان بپرسیم، واقعاً در عمل چه میزان ولایتمدار هستیم؟! ما همه باید بر ولایت تکیه کنیم و فریب لبخند دشمن را نخوریم؛ چرا که تنها با تکیه بر ولایت است که می‌توانیم از تنگناها عبور کنیم و تجربه تاریخی نشان داده است که بدون ولایت، دچار سرگردانی و حیرانی خواهیم شد.

 

دشمنی با اهل‌بیت ویژگی اساسی جریان کفر است. دشمنان در طول تاریخ اسلام، تمام‌قد به دشمنی با مکتب اهل‌بیت (ع) پرداختند و این دشمنی‌ها هیچ‌گاه کم نشده است. ما امروز شاهدیم آمریکا پس از مذاکرات طولانی و پذیرش برجام با حداکثر قاطع، تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند و به‌راحتی یک تعهد بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و ما دیدیم که حقیقت سخن حکیمانه مقام معظم رهبری که «آمریکا قابل‌اعتماد نیست» امروز برای همگان روشن شد. 

 

دشمن‌شناسی امام سبب شد تا ایشان آمریکا را شیطان بزرگ بنامد؛ چرا که می‌دانست تمام کودتاها، انحرافات و قتل و غارت‌هایی که در ایران و سپس در کشورهای منطقه رخ داد از آمریکا منشأ می‌گیرد و امروز شاهدیم که ترامپ اعتراف می‌کند که کلینتون داعش را به وجود آورده است. اگر کسی مقداری درباره آمریکا مطالعه کند به هیچ عنوان مال، ناموس و آبرویش را در اختیار آن قرار نمی‌دهد و همه می‌بینند که امروز آمریکا به وضوح رسوا شده است. مسئولان کشوری باید نشان دهند که این بدعهدی واقعاً چه تبعاتی برای آمریکا به همراه دارد.


منبع : خبرگزاری رسا
  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :
پاسخ :

از چندی قبل، طرح آشتی ملی توسط کسانی که خود در فتنه 88 دستی داشته و یا دست‌کم از ساکتین آن واقعه بوده‌اند در فضای حقیقی و یا مجازی مطرح و در آن باب سخن گفته و ابراز نظر کرده‌اند که «بیایید با ملت آشتی کنیم!» و اگر کسی حرف آن‌ها را به هر دلیل نقد و یا رد کرده بود و یا اما و اگری بر آن داشت، فوراً به او برچسب دل‌واپس و افراطی و... زدند تا بتوانند حرف خود را بزنند و البته از خویش راضی باشند.

 

اگر به روزهای نه چندان دور گذشته بازگردیم، می‌بینیم همین آقایانِ ناراضی که خود، گاه بر اریکه قدرت تکیه داشته و یا رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر و یا رئیس مجلس بوده‌اند و اکنون اکثریت‌شان در حصر خانگی‌اند، مردم را به خیابان‌کشی می‌خواندند و به جای حسن استفاده از قانون و قانون‌مداری، از شرح صدر و بزرگواری نظام و رهبری به سوءاستفاده روی آورده بودند و کار را خراب کردند و قهر کرده بودند. عجب هوای نفسشان با وسوسه‌های بیگانگان، از بیرون تحریک و حمایت می‌شد، تا در آخر باورشان آمده بود که نظام را تغییر خواهند داد و فرار به جلو را که شیوه آن‌ها است شروع کردند.

 

آری، حرکت‌های قهرآمیزشان بی‌رحمانه بروز کرده بود. به همه توهین می‌کردند، کتک می‌زدند، آتش می‌زدند، مغازه‌ها را مصادره می‌کردند، و حدود نه ماه هر روز و شب امنیت و آرامش شهر را بر هم زده بودند تا این‌که دوران فتنه به ایام حسینی برخورد کرد. این‌ها که عظمت حسین سلام‌الله‌علیه را باور نداشتند، به پرچمی از عزای آقا توهین کردند. درست است که روزی خیمه‌اش را به آتش کشیدند، ولی آن روز این مردم نبودند که به ناگاه غیرتشان به جوش آید و نه دی بر پا کنند. ولی نه دی همه از جای برخاستند.

 

قهرشان با ملت چند ماهی بیشتر نشد و شب‌نامه‌ها و بیانیه‌های تحریک‌آمیز تهران را به اغتشاش کشیده بود. به‌راستی در این فتنه همه امتحان دادند. اما چند سؤال برایم مانده: آیا این چند نفر ملت‌اند؟! آیا ملت با آن‌ها قهر است یا این‌ها با ملت؟! آیا به‌راستی در کشور دو ملتِ قهر و آشتی داریم؟! چگونه است کسانی که خود خراب کرده و خود قهر کرده‌اند، اینک خود آشتی‌کنان راه می‌اندازند؟!

 

نه عزیز! کشور و ملت ما صاحب دارِد و هرگز دل‌بسته و وابسته به بیگانه نبوده و نیست. این سروصداهای برخاسته از خارج هم چندان مهم نبوده و نیست. در روز ۲۲ بهمن ملت نشان دادند که همه باهم بوده و هستیم. آیا می‌دانید که دو مسلمانی که بیش از سه روز قهر کنند مسلمان نیستند؟ البته آن چند نفر ناراضی هم خود باید سر عقل آمده و خود را بیش از این خراب نکنند و فرافکنی نکنند و خطای خویش را به ملت نسبت ندهند.

پرسش :
پاسخ :
aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir