مرگ بر آمریکا گفتن مردم، در شرایطی جایگاه مجاهدت و شهادت را دارد!

من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم

مجلس ششم دوباره‌ای نمی‌خواهیم

آقاتهرانی عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی شد

یادداشت | اهتمام به زیارت عاشورا؛ سیره علما و بزرگان دین

آقای مصباح گفتند: «برگردید به امام!»

بزرگداشت این روز بر همگان فرض است!

صبر بر بلا و مصیبت و شکر قلبی

غریب دنیا

حوزه انقلابی یعنی درک حقایق یک جامعه

نقش خانواده در سعادت انسان

ایجاد محیط سالم؛ هدف ازدواج

عشق‌ورزی به فرزندان

مهر و محبت به ‌امام زمان عليه‌السلام

چه طور توجیه کردن مانع کارهای بد میشود ؟

مؤدب به حدود الهی باشیم!

غفلت استعداد لقا را از انسان میگیرد

استاد آقاتهرانی: پیاده‌روی اربعین؛ ثمره خون شهیدان

عالم محضر خداست

انابه در اعمال و رفتار

تهران | عزاداری شهادت حضرت معصومه (س)

aghatehrani.ir
aghatehrani.ir

اخبار
  • ارسال برای چاپ
  • ۱۳۹۵/۰۹/۲۶ | ۹:۴۳
  • کد :۱۱۳۲۴
در آمریکا وقتی از پیامبر سخن می‌گفتیم، به‌راحتی ایمان می‌آوردند
گزیده سخنرانی استاد آقاتهرانی در مراسم جشن میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع) . رفسنجان . مسجد امام خمینی (ره)

در آمریکا وقتی از پیامبر سخن می‌گفتیم، به‌راحتی ایمان می‌آوردند

در آمریکا وقتی از پیامبر سخن می‌گفتیم، به‌راحتی ایمان می‌آوردند

در آمریکا وقتی از پیامبر سخن می‌گفتیم، به‌راحتی ایمان می‌آوردند


انسان‌های امروز پیامبر (ص) را بهتر از انسان‌های دیروز می‌شناسند؛ در کشور آمریکا وقتی از پیامبر اکرم (ص) سخن به میان می‌آید و از ویژگی‌های آن حضرت گفته می‌شود، به‌راحتی ایمان آورده و مسلمان می‌شوند. از یکی از شیخ‌های مسلمان خواستم که در زندان‌های آمریکا درس اسلام بدهد و در مورد پیامبر اکرم (ص) سخن بگوید و وقتی این‌گونه عمل می‌کرد، به‌طور عجیبی مردم و زندانیان مشتاق پیامبر اکرم (ص) می‌شدند و ایمان می‌آوردند.

 

کتاب «سنن النبی» که توسط علامه طباطبایی (ره) نوشته شده است یکی از کتاب‌های خوبی است که تمام رفتارها و ویژگی‌های پیامبر اکرم (ص) در آن آمده و بسیار کتاب شیرین و جذابی است و هر انسانی را به فکر فرو می‌برد. ویژگی‌های پیامبر اکرم (ص) بسیار زیاد است و می‌توان به غذا خوردن با فقرا، سلام کردن زودتر از دیگران، باحیا بودن، امانت‌دار بودن و ... اشاره کرد. هیچ‌وقت هیچ‌کس نقصی از نبی مکرم اسلام (ص) نتوانست بگیرد.

 

یامبر «اشداء علی الکفار، رحماء بینهم» بودند. ما نیز باید نسبت به هم اینطور باشیم. ولی با کفار تند هستیم، چون آن‌ها میخواهند سوءاستفاده کنند؛ اگر سر تعظیم فرو آوردیم به ذلت می رسیم. در #حلب بچه ها مقاومت کردند و مقاومت جواب داد. تکبر در برابر متکبر تواضع است، نه سر تعظیم فرو آوردن! در قضیه برجام همه چیز اتفاق افتاد و تمام شد؛ الآن که همه چیز را خراب کردند، میگویند رهبری در جریان بوده است؛ مگر حضرت آقا نگفتند: «اعتماد نکنید»، چرا اعتماد کردید!

 

یکی دیگر از ویژگی‌های پیامبر اکرم (ص) این بود که اهل تشریفات نبود؛ یکی از درس‌ها همین است که اگر دارنده هم هستید، اهل تشریفات نباشید، بلکه دنبال این باشید که بزرگ شوید و شخصیت پیدا کنید. حضرت محمد (ص) بسیار بزرگ، اما متواضع و خاک‌نشین بود، به‌ راحتی فقرا را درک می‌کرد و محبت را نثار دیگران می‌کرد. در برابر انسان‌هایی که درک می‌کنند، باید تواضع نشان داد و با هم مهربان بود.

 

اسلام به دنبال ساختن زن و مرد است. بنابراین بداخلاقی یک روحانی با بداخلاقی یک فرد عادی بسیار متفاوت است؛ ولی اگر در جامعه اسلامی مشکلی از کسی دیدیم، نباید به اسلام شک کنیم؛ بلکه باید آسیب‌شناسی کنیم. چراکه اسلام دین محبت و خودسازی است. افراد حزب‌اللهی و متدین که دم از شیعه بودن می‌زنند، باید خیلی ملاحظه کنند تا آبروی اسلام و پیامبر اکرم (ص) و اهل‌بیت (ع) نرود. مسلمانان و حزب‌اللهی‌ها در کوچه، اداره، بازار، خانه و ... باید مواظبت کنند تا رفتارشان موجب فرار و دوری مردم عادی از اسلام و انقلاب نشود.

 

مسلمان کسی است که مردم از دست و زبانش در امان باشند؛ بنابراین در فضای مجازی امروز، هر چیزی را ننویسید. مسلمان نباید اهل فریب و دروغ باشد و کسانی که این کار را می‌کنند، مسلمان نیستند.

 

پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل‌بیت (ع) را دوست داشته باشید و نسبت به آن‌ها مودت نشان دهید. مودت را باید بروز داد؛ یعنی اگر کسی را دوست دارید ابراز کنید؛ مثلا با بوسیدن پای پدر، بوسیدن دست مادر، نوازش فرزند و ابراز دیگر محبت‌ها و مودت‌ها؛ آن‌ها را دوست داشته باشید. در پیاده‌روی اربعین حسینی، کسانی در عراق بودند از پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ که به اندازه وسعشان و توانشان از میهمانان و دوستداران اباعبدالله الحسین (ع) پذیرایی می‌کردند و دوست داشتن اهل‌بیت (ع) و یارانش را این‌گونه ابراز می‌کردند.

 

انتخابات نزدیک است؛ کاندیدایی اگر می‌داند که دیگری از وی برتری دارد و بهتر است و به زبان نیاورد، خیانت می‌کند. این‌همه خون و شهید داده‌ایم که این کارها نشود. انسان باید خود را میزان قرار دهد؛ به این معنی که هرچه برای خودت می‌پسندی، برای دیگران هم بپسندی!


منبع : خبرگزاری فارس
  • ارسال برای چاپ
در این رابطه بخوانید...
دیدگاه و نظر
برای ارسال نظرات از فرم پایین استفاده کنید.
مسئولیت نوشته ها به عهده نویسندگان آنهاست و نمایش آنها به معنی تایید نظرات آنها نیست.
فرستنده :
پست الکترونیک :
نظر :
aghatehrani.ir
کد امنیتی :
aghatehrani.ir
aghatehrani.ir گفت و شنود با استاد
پرسش :

در بخشی از نامه‌ی امام زمان (عج) به شیخ مفید (ره) آمده است: «وَ لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَی اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِی الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْیمْنُ بِلِقَائِنَا...» منظور از «الْعَهْد» چه می‌باشد؟ که حضرت صاحب‌الزمان (عج) شیعیان را به اجتماع قلبی در وفای به این عهد که بر دوش آن‌هاست، فرامی‌خوانند؟

پاسخ :

اگر دقت کنید عبارت «العهد» است؛ یعنی قبل از واژه عهد، «ال» آمده است. ما سه‌گونه «ال» عهد داریم که اینجا عهد ذهنی است. همه بچه‌شیعه‌ها و حتی غیرشیعه و یا حتی کفار می‌دانند که ما با امام خود عهد اطاعت، امتثال امر و پیروی بی‌چون و چرا داریم. اگر همه ما بر این پیمان پایدار بمانیم، بی‌شک از خجسته دیدار امام محروم نخواهیم شد. چنان که حضرت در همین توقیع شریف این وعده را داده‌اند. این عهد در دعای عهد هر روزمان با امام نیز هست و به صراحت، امام باقرالعلوم علیه‌السلام به جابر جعفی فرموده‌اند: «من کان لله مطیعا فهو لنا ولی، و من کان لله عاصیا فهو لنا عدو» او که مطیع خداست، او ولی ماست و او که معصیت خداوند می‌کند، او دشمن ماست. خلاصه، دل به اطاعت باید داد.

aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir aghatehrani.ir
aghatehrani.ir برنامه بعدی
aghatehrani.ir aghatehrani.ir