فعالیت بنیاد شهید در ساخت بازی‌های رایانه‌ای عبادت است

استاد آقاتهرانی، در آئین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی بازی دل‌ها با ابراز امیدواری از اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران بتواند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موفق باشد، گفت: دین اسلام، دینی بسیار جامع است. متاسفانه برخی مسئولان دین اسلام را به اعمال ساده و جزئی منحصر می‌کنند، در حالی که دین اسلام پاسخگوی تمامی نیازهای بشر است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اروپا و آمریکا تلاش‌های بسیاری برای شناخت انسان و ابعاد وجودی او صورت گرفت اما هنوز نتوانسته است جزییات آن را کشف کند.

ایشان افزود: قرآن مراحلی را برای زندگی بشر برمی شمارد. بخشی از زندگی انسان «بازی» است. برخی از آن به عنوان «لهو» یا کار بیهوده یاد کرده‌اند، درحالیکه اینگونه نیست. اگر بتوان عنصر «بازی» را در زندگی انسان مدیریت کرد، می‌توان گام‌های ارزشمندی در رشد انسان برداشت.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: موضوعی که بنیاد شهید و امور به آن می‌پردازد، فقط منحصر به شهدا نیست، بلکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در تمام فعالیتهای این بنیاد مستتر است.

ایشان اضافه کرد: متاسفانه با آن که بیشتر از ۴٠ سال از وقوع انقلاب اسلامی می‌گذرد، هنوز در برخی عرصه‌ها وارد میدان نشده‌ایم. ورود به عرصه بازی‌های رایانه‌ای اقدام ارزنده‌ای از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و باید در این حوزه کارهای عمیقی انجام شود.

استاد آقاتهرانی در ادامه صحبت هایش بر اهمیت توجه به تولید آثار در زمینه بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد و ادامه داد: ما مسلمانان غیر از عناصر مادی، از عنصر «وحی» بهره‌مند هستیم. باید در این زمینه نیز کارهای عمیقی انجام شود.

ایشان افزود: با آنکه هنوز به تمام آرمان‌های انقلاب عمل نکرده‌ایم اما دشمنان ما طعم شکست را چشیدند. مطمئن هستم اقداماتی که در راستای اهداف انقلاب اسلامی انجام می‌شود دارای حسن فعلی و فاعلی است و عبادت محسوب می‌شود. ساخت بازی‌های رایانه‌ای نیز از همین جمله است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شاهد

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید