مجلس دکان نیست؛ محل خدمت و خانه مردم است

نخستین همایش جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان لرستان با استقبال گسترده‌ي مردم این استان و با حضور دبیرکل این جبهه در شهرستان خرم آباد برگزار شد...

گروه استان‌ها – لرستان: نخستین همایش جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان لرستان با استقبال گسترده‌ی مردم این استان و با حضور دبیرکل و یک عضو مؤسس این جبهه در سالن آمفی تئاتر جهادکشاورزی شهرستان خرم آباد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی طی سخنانی در این همایش با تأکید بر ضرورت پایداری بر اصول و آرمان‌ها، به اهمیّت انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: به نماینده‌ای که وابسته به پول است و با پول می خواهد وارد مجلس شود رأی ندهید، کسی که وابسته به یک قدرتی است، نباید به مجلس راه پیدا کند.

وی تصریح کرد: نماینده‌ای که از فتنه حمایت می‌کند یا در فتنه سکوت کرده، نماینده‌ای که منحرف است و یا در برابر انحراف سکوت کرده را به مجلس نفرستید و کمک و تبلیغ برای این افراد، حرام و خیانت به نظام است.

آقاتهرانی با تأکید بر لزوم پافشاری بر گفتمان جبهه پایداری تصریح کرد: اگر پایداری کنیم، نماینده فاسد در مجلس نخواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به وظیفه نمایندگی مجلس گفت: مجلس دکان نیست، بلکه محل خدمت و خانه مردم است و نماینده باید به درد مردم رسیدگی کند نه به درد خودش.
به گزارش سلام دلفان، دبیرکل جبهه پایداری در بخش دیگری از سخنانش، درباره احترام فلاسفه بزرگ امریکا به آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: در آمریکا بزرگ‌ترین فلاسفه به آیت الله مصباح احترام می گذارند، زمانی که ایشان برای شرکت در یک سمینار به آنجا آمده بود، با اینکه معمولاً در اینگونه سمینارها کسی وقت خودش را به دیگری نمی‌دهد، اما خود اساتید وقت‌شان را به ایشان می‌دادند تا بیشتر صحبت کنند.
آقاتهرانی ادامه داد: در زمان حاکمیت اصلاح طلبان به دلیل ایستادگی علامه مصباح در برابر تفکرات سکولاریستی آنان، حمله‌های زیادی به ایشان وارد می‌شد، آن زمان بنده در امریکا بودم، استادی داشتیم که بیش از ۱۵۰ کتاب تألیف کرده بود و به من گفت آیا در ایران می دانند ایشان (آیت الله مصباح) کیست؟
وی در ادامه با یادآوری لزوم پشتیبانی از ولی فقیه، خطاب به مردم لرستان گفت: شما لُرها مرد هستید، مردانگی خودتان را نشان دهید و نگذارید آقا تنها بماند و اگر دیدید در جای خراب‎کاری هست، این برای ولایت مدار نبودن است.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم در پاسخ به سؤال یکی از حاضران که از وی پرسید “با توجه به اینکه گفتمان جبهه پایداری متولد سوم تیرماه ۸۴ است و شما معلم اخلاق دولت بوده‌اید زمانی که انحراف‌ها را دولت دیدید، چه عملکردی داشتید” به بیان یکی از ناگفته‌هایی که در این زمینه وجود دارد پرداخت.
وی اظهار داشت: زمانی که بخش‌نامه‌ی ورود بانوان به استادیوم‌های ورزشی قرار بود صادر شود، آیت الله مصباح به بنده گفتند که نزد آقای احمدی‌نژاد برو و گوش‌زد کن که این مسئله خلاف نظر اسلام و علما است و نباید این کار صورت بگیرد.
آقاتهرانی ادامه داد: زمانی که برای بیان درس اخلاق به هیئت دولت رفتم، دغدغه آیت الله مصباح را به آقای احمدی نژاد گوش‌زد کردم و وی در جواب گفت خیال‌تان راحت باشد، مشکلی پیش نمی‌آید، شب که از تلوزیون خبر لغو ممنوعیت ورود بانوان به استادیوم‌های ورزشی را شنیدم متعجب شدم.ژ
وی افزود: آیت الله مصباح من را فراخواندند و گفتند که چرا پیام ما را به آقای احمدی‌نژاد نرساندی و زمانی که پاسخ بنده را شنیدند، سخت متعجب شدند و به فکر فرو رفتند و گفتند باید مجدداً با وی صحبت کنید و بنده گفتم که می‌روم و در نهایت به همراه حجت الاسلام سقای بی‌ریا نزد رئیس جمهور رفتیم و با او صحبت کردیم.

مجلس باری را بر دوش نماینده می‌گذارد، نه اینکه مرکبی باشد زیر پای او
در ادامه این همایش، دکتر علی اصغر زارعی مسئول کمیته استان‌های جبهه پایداری در سخنانی درباره موضوع تحریم انتخابات از سوی برخی جریان‌های داخل کشور اظهار داشت: برخی‌ها می‌گویند که ما در انتخابات لیست نمی‌دهیم؛ معنای این حرف یعنی تحریم و کسانی که انتخابات را تحریم می کنند، ولی فقیه‌شان امریکاست.

زارعی با تاکید بر لزوم تشکیل مجلسی قوی و کارآمد تصریح کرد: اگر مجلس نهم از مجلس هشتم قوی تر نباشد، آمریکایی ها به ما طمع خواهند کرد.
وی با یادآوری وظایف نمایندگی مجلس اظهار داشت: مجلس باری را بر دوش نماینده می‌گذارد، نه اینکه مرکبی باشد زیر پای او.
زارعی در پاسخ به سؤالی در خصوص موضع این جبهه درباره جریان نفوذی در دولت اظهار داشت: دولت نهم، شعارهای امام و انقلاب را روی دست گرفت و کارهای مهمی کرد که باید قدردان آنها باشیم ولی جایی که احساس کنیم نسبت به فرمان و نظرات آقا تردید وجود دارد، باید بایستیم.
وی با بیان اینکه تردید از نظرات آقا، یعنی انحراف و “انحراف از ولایت” را نباید پذیرفت، تاکید کرد: فلسفه وجودی جبهه پایداری، مقابله با انحراف است.

منبع : خبرگزاری رجانیوز

نظر خود را درج کنید