حمایت ایران از فلسطین در مجمع اتحادیه بین‌المجالس جهانی در اسپانیا

هیات ایرانی شرکت کننده در مجمع پارلمانی آسیا – که در حاشیه مجمع بین‌المجالس جهانی در شهر مادرید برگزار شد – ضمن محکوم نمودن جنایات رژیم صهیونیستی، از حقوق مردم مظلوم فلسطین دفاع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سفارت ایران در اسپانیا، احمد نادری نماینده مجلس شورای اسلامی ایران در نوبت سخنرانی هیات ایرانی ضمن نامبردن از موارد نقض حقوق اساسی فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: “این تنها بخش کوچکی از مشکلات بشردوستانه مردم فلسطین و نوک کوه یخ وضعیت دشوار در این سرزمین تحت اشغال می باشد.

پارلمان جمهوری اسلامی ایران ضمن تقدیر از پارلمان اندونزی برای ارایه پیش نویس قطعنامه «حمایت پارلمانی جهانی از وضعیت بشردوستانه فلسطینی ها»، حمایت کامل خود را از این پیش نویس قطعنامه اعلام می کند.

پارلمان جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که در شرایط ناتوانی دولت ها در امر مواجهه با این بحران انسانی ریشه دار در تاریخ معاصر، این وظیفه پارلمان ها است که به عنوان آینه تمام نمای وجدان مردم خود برای کمک به حل مشکلات مردم دردمند فلسطین پای به عرصه اقدام نهاده و در این زمینه از فرصت‌ها، ظرفیت ها و منابع موجود در اختیار خود به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنند”.

بر اساس این گزارش، هیات پارلمانی ایرانی به ریاست علی نیکزاد نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در صد و چهل و سومین مجمع اتحادیه بین‌المجالس جهانی به اسپانیا سفر کرده است.

مرتضی آقاتهرانی، رحیم زارع و احمد نادری نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیکزاد را در این سفر همراهی می‌کنند.

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید