جوانان انقلابی باید عالمانه وارد عرصه جهاد تبیین شوند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: جهاد عظیم تبیین یک وظیفه همگانی است و جوانان انقلابی باید عالمانه وارد عرصه جهاد تبیین شده و دستاوردهای انقلاب را بیان کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی جبهه پایداری انقلاب اسلامی استان خوزستان اظهار داشت: باور به ولایت فقیه رژیم پهلوی را نابود کرد و مردم را مقابل نظام سلطه مسلح کرد.

وی در این همایش ۸۰۰ نفره که با حضور فعالان فرهنگی و سیاسی خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: خیلی از فعالان انقلابی نیز در آن دوران باور نداشتند به زودی انقلاب به ثمر برسد ولی خواست خدا و مدیریت امام خمینی توانست تلاش ملت را به سرانجام برساند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: رحلت شهادت گونه فرزند ارشد امام همه ملت را متاثر کرد ولی امام خمینی در پیامی کوتاه این را لطف الهی دانست و این باعث شد همه در مبارزه با شاه مصمم شوند.

وی گفت: یکی از اشتباه های دیگر شاه، مسأله مقاله رشیدی مطلق علیه امام در روزنامه اطلاعات بود که سبب خروش طلبه ها و جوانان در قم و بعد تبریز و یزد شد و این تا ۲۲ بهمن ادامه پیدا کرد که در همه این عرصه ها نقش ولایت فقیه برجسته و کلیدی بود.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی با اشاره به اینکه انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود، بیان داشت: پس از انقلاب نیز جریاناتی مثل مجاهدین با ترکیب ماتریالیسم و اسلام دنبال فریب جوانان بودند که جوانان ولایت مدار پای کار آمدند و این تفاله های وابسته  را حذف کردند.

این استاد برجسته اخلاق گفت: یکی از شاهکارهای امام خمینی احیا دین و‌ بویژه دین سیاسی بود و قبل از انقلاب روحانی که وارد سیاست می شد طرد می شد ولی امام به درستی سیاست الهی را احیا کرد.

وی ادامه داد: نقش ولایت فقیه در پیشرفت علمی و نظامی و فرهنگی کشور بارز و برجسته‌ است و استقامت و پافشاری رهبری انقلاب بر پیشرفت علمی کشور سبب شده امروز ایران به یکی از کشورهای برجسته علمی دنیا تبدیل شود و این را باید همه دنیا بیان کنیم.

حجت الاسلام آقاتهرانی اظهار داشت: رمز پیشرفت کشور ولایت است و عده ای تلاش می‌کردند با برجام و دلخوش به لبخند غرب کشور به پیش ببرند که جز خسران و آسیب عایدی نداشت. این دولت باید با تکیه با اقتصاد مقاومتی به حل مشکلات بشتابد.

وی گفت: این دولت یک دولت انقلابی و مردمی است و بر حل مشکلات کشور ما نمایندگان نیز آماده همه نوع همکاری هستیم و برای حل مسایل راهی، جز اطلاعت محض از فرمایشات ولی فقیه نیست.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به مسأله فضای مجازی اشاره کرد و گفت: کلید فضای مجازی امروز دست دشمن است و این با استقلال کشور منافات دارد و الان دشمن هر طوری بخواهد می تواند کنترل و مدیریت کند که در مسأله کارت سوخت دیدیم.

وی ادامه داد:  در روزهای نخستین مجلس یازدهم، کمیسیون فرهنگی را با قدرت فعال کردیم و مشکلات و نیازمندی های ملت را جمع کردیم که به ۳ اولویت جمیعت، تسهیل ازدواج و حمایت از کاربران فضای مجازی رسیدیم و برای هر ۳ با استفاده از نظرات نخبگان و مردم در فضای شفاف طرح آماده شد و به شکل ماده ۸۵ در مجلس بررسی شد که نشان از اهتمام نمایندگان به فرهنگ بود.

حجت‌الاسلام آقا تهرانی افزود: جمعیت و ازدواج یکی از دغدغه‌های مهمی بود که طی ۱۲ – ۱۴ سال علی الدوام این طرح تا پای میز آقای لاریجانی آمده ولی در صحن مطرح نشده در حالی که یکی از نگرانی های مهم رهبری بودند.

وی بیان داشت: در حمایت از کاربران فضای مجازی نباید از هیاهوی دشمن ترسید و این عملیات دشمن است که بتواند مدیریت فضای مجازی کشور را دست خود نگه دارد و هر وقت اراده کند برای ملت مشکل ایجاد کند. با استفاده از نخبگان فضای مجازی و در فضای شفاف دنبال طرح حمایت از کاربران فضای مجازی هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در کشور آمریکا بیش از ۲۷۰قانون در بخش فضای مجازی است و در چین و ترکیه نیز قوانین زیادی در این حوزه است ولی در کشور ما متاسفانه یک قانون هم در این حوزه نداریم.

وی بیان داشت: اینگونه نباید باشد که دشمن بتواند با زندگی و کسب و کارهای مجازی ملت بازی کند که همین کارت سوخت بنزین یکی از این موارد بود.

آقا تهرانی گفت: تقویت بسترهای فضای مجازی و حمایت از کاربر داخلی نقطه کانونی طرح مجلس است و لازم است همه نخبگان این حوزه برای تقویت این طرح کمک کنند.

وی در پایان به اشاره به مسأله جهاد تبیین بیان داشت: در دفاع از انقلاب نباید تقیه کرد و هر کسی در هر جایگاهی است و به هر اندازه می‌تواند باید از این نظام دفاع کند و دستاوردهای مهم و بزرگ این انقلاب را بیان کند و اجازه ندهد دشمن واقعیت ها را وارونه کند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان به فرهنگ غنی و انقلابی خوزستان اشاره کرد و گفت: یکی از ظرفیت های مهم فرهنگی خوزستان جوانان غیور و انقلابی است که دولت نباید خود را از این جوانان محروم کند و باید میدان را به جوانان انقلابی بدهد.

وی گفت: خوزستان سرزمین شهیدان است و در انقلاب اسلامی نقش مهمی داشته و پل ارتباطی جوانان انقلابی کشور با امام در دوران تبعید در نجف بود.

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید