در صورت تصویب طرح صیانت، سرعت اینترنت افزایش خواهد یافت

حجت‌الاسلام دکتر مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، پیش از ظهر امروز در همایش «جهاد تبیین، راهبردها، موانع و راهکارها» که در سالن همایش های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن بیان اهمیت جهاد تبیین بویژه در مورد طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی گفت:

فضای مجازی در تمام کشورها دارای قوانینی است؛ در آمریکا حدود ۲۷۰ ماده قانون برای این موضوع تصویب شده است. تبیین در این حوزه بسیار ضعیف است؛ دشمنان مختلفی می‌خواهند فضای مجازی در ایران کاملاً رها باشد تا بتوانند نقشه های خود را در این حوزه اجرایی کنند.

در صورت تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی سرعت اینترنت و زیرساخت های آن افزایش خواهد یافت. نه تنها سرعت اینترنت بیشتر خواهد شد، که قیمت آن هم تا یک سوم تقلیل خواهد یافت، بله، از داخل مدیریت خواهد شد، نه از خارج به دست‌ بیگانه. ما محکم پای طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی ایستاده ایم؛ اصل این طرح لازم است، اما در جزئیات آن می توان اصلاحاتی را انجام داد.

با تصویب این طرح فضای مجازی قانونمند خواهد شد، و ول و رها نخواهد بود. در حالی که همه کشورهای دنیا و نیز همسایگان ما، فضای مجازی را ساماندهی کرده‌اند. اگر تنظیم‌گری به درستی انجام پذیرد، کسب و کارها رونق خواهد گرفت، چرا که که این فضا رو به ثبات خواهد رفت، و در پرتو ثبات استحکام حاصل خواهد شد.

حضور حوزویان در عرصه جهاد تبیین ضروری است. حوزویان نیز می توانند در عرصه‌هایی همچون احیای حجاب اسلامی، صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و امر به معروف و نهی از منکر از طریق ارتباط گیری با مسئولین تصمیم‌گیر در نظام ایفای نقش داشته باشند.

 

 

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید