جراحی اقتصادی درد دارد؛ ولی بعد از آن باید شادی به جامعه برگردد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی در نشست علنی امروز( سه شنبه ۳۱خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: باید بدایم رابطه مقام معظم رهبری با ما مجلسی ها چه ارتباطی است به اعتقاد بنده مجلس محل تحقق مطالبات مقام ولایت است، حاکمیت ما حاکمیت ولایتی است باید ببینیم که آن بزرگوار از ما چه می خواهند، پس باید به ابلاغیه های حضرت آقا توجه شود باید به منشور مجلس انقلابی که حضرت آقا درباره آن صحبت کردند و نیاز مجلس ما بود توجه بیشتری شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: اصلاح ساختاری بودجه و عدم ورود نمایندگان در عزل و نصب ها جدی گرفته شود، وظیفه ما این نیست بلکه وظیفه ما نظارت بر اقدامات دولت است و اینکه ببینیم چه قانونی را داشته باشیم.

وی بیان کرد: نشست روسای کمیسیون ها در مجلس کار بسیار مبارکی بود. اگر رئیس مجلس و اعضای هیات رئیسه، رئیس فراکسیون انقلابی نشوند بهتر است، برای اینکه این فراکسیون به اتاق خلوت مجلس تبدیل شود و بتوان در آنجا گفت‌وگوها پخته تر شود و به مجلس بیاید.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مجلس و دولت انقلابی هستند بنابراین نباید با یکدیگر نزاعی داشته باشیم باید بیشتر همیاری کرد و به یکدیگر اعتماد بیشتری داشت پس دولت لوایحی را که لازم دارد هر چه سریع تر به مجلس ارسال کند، در کمیسیون آمادگی لازم برای رسیدگی داریم.

آقاتهرانی گفت: بیگانگان مثل اوباما خاورمیانه را قطب عالم و ایران را قطب خارمیانه می داند، توجه داشته باشید گاهی از اوقات فقط نقاط ضعف را می بینیم و بنا را به سیاه نمایی می گذاریم الان وضع ایران ما نسبت به کل دنیا بهتر است همه دنیا مشکل دارند و ناراحت هستند، بحث اقتصادی همه جایی است منتهی الان در حال جراحی هستیم و امیدواریم این جراحی جواب دهد البته جراحی درد دارد اما بعد از آن باید شادی و سلامت به جامعه برگردد و امیدوارم به زودی شادابی دیده شود.

وی افزود: دولت ادعا می کند دولت تحول است باید همین طور باشد سفرهای استانی دولت بسیار خوب است کار اجرایی قبل و بعد از سفر خوب است اما باید کارها استراتژیک شود مثلا مرکز استراتژیک دولت باید بیشتر در این جهت فعال شود مثال اصفهان و خوزستان که رفت و آمد می شود و بحث آب دنبال می شود باید گفت این مسئله بحث منطقه ای نیست و جدی تر از این حرفا است بنابراین با یک سفر رئیس جمهور مسئله حل نمی شود باید قبل و بعد سفر بیشتر روی آن کار شود که جابیافتد.

این نماینده مطرح کرد: به اعتقاد بنده سیاست خوش همسایگی کار خوبی بود دولت گذشته دنبال آن بود که آمریکا برای آن کاری انجام دهد که نکردند شاید الان باور کرده باشند اما نمی دانم. توجه داشته باشید کمیسیون اصل ۹۰ به قوه قضاییه پرونده شکایتی از دولت گذشته ارسال کرده است چرا قوه قضاییه اقدامی نمی کند؟ اقدام کنند اگر درست عمل کردند و اگر خدمت کردند تشکر شود. درباره مجلس هم همین عقیده را دارم باید انتهای مجلس معلوم شود مجلس ما از مجلس دهم بهتر بود یا بدتر. حسن و عیب عملکرد در مجلس و حتی کمیسیون ها معلوم نیست. آیا بنده که رئیس کمیسیون فرهنگی بودم درست عمل کرده ام یا نه؟ باید بحث های کیفی را کمی کرد تا بتوان عملکرد را درست ارزیابی کنیم.

آقا تهرانی تاکید کرد: کار دیگری که در رفت و آمد همسایگان اتفاق افتاد افزایش میزان صادرات است و ما فرصت های زیادی را طی این چند وقت نسبت به عراق و سوریه و کشورهای همسایه از دست داده ایم، نشست های شانگهای و قطر باعث شد مطالبات ما از کشورها وصول شود.

وی یادآور شد: تسهیل ازدواج، کاهش طلاق، جراحی اقتصادی، فعال شدن تعزیزات، تثبیت نرخ ارز، امنیت بهداشت در این فرصت پیش آمد که کارهای خوبی است البته دولت بهتر از این هم می تواند عمل کند. دولت باید به چند نکته توجه کند، امام علی (ع) تاکید داشتند اصول را زیر پانگذاریم، فروع را اول نگذاریم، افراد بیکار را در کارها نگذاریم همین ها دولت را زمین می زنند، انسان های صلاحیت دار را کنار نگذاریم.

آقاتهرانی اظهار داشت: مردم ایران بسیار مردم خوبی هستند برخی خیال می کنند چهار اعتراضی که گوشه کنار کشور می شود نظام را زیر و رو می کند این طور نیست اعتراض حق مردم است حقشان است که حرفشان را به گوش ما برسانند. یکی از حُسن هایی که ما نمایندگان نسبت به قوه مجریه داریم این است که معمولا وزرا در ارتباط با مردم قرار نمی گیرند اما ما به شهرمان می رویم و مردم با ما درگیر می شوند، بنابراین توصیه می شود صادقانه به دولت انتقاد کنید، حرفتان را برسانید و رئیس دولت و دوستان توجه بیشتری به گفته مردم داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان بیان کرد: در کمیسیون فرهنگی درباره بودجه فرهنگی کار کردیم زمانی بودجه این حوزه ۵درصد بود، به ۲.۵ درصد رسید الان ۳.۵ درصد است. اختصاص بودجه برای استان ها و شهرها بیشتر دیده شده است از وزیر ورزش و جوانان خواسته ایم درباره مسابقات جام جهانی قطر پیوست و پیوند فرهنگی داشته باشد اولین بار است که در کشور اسلامی چنین رقابتی برگزار می شود، اسلام چه پیامی برای دیگران دارد؟ گویا وزیر اعلام کرد در این زمینه آمادگی دارد و اقداماتی انجام می شود. برای آزاد سازی سواحل پیوست و پیوند فرهنگی جدی می خواهد.

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید