انقلاب اسلامی ایران نتیجه بصیرت امام (ره) و همراهی مردم است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره) و یادواره دو شهید گمنام شهر زنگی‌آباد کرمان شب گذشته در مصلی حضرت ابوالفضل(ع) زنگی آباد با حضور جمع کثیری از مردم برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مرتضی آقاتهرانی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید حاج یونس زنگی آبادی اظهار داشت: در یک نگاه اجمالی به حوادث و اتفاقات پیش از رویداد انقلاب اسلامی می‌توان دریافت که اگر امام راحل راه درست و مسیر مبارزه علیه ظلم و استکبار را درپیش نمی‌گرفت چه بسا که همه مردم در گمراهی آخرالزمان غرق می‌شدند.

وی افزود: همانطورکه در عاشورا اصحاب و یاران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با پیروی از امامشان به سعادت رسیدند، اگر نبود بصیرت امام(ره) و همراهی مردم در رقم خوردن انقلاب اسلامی، به هیچ وجه واژه‌ای به نام شهادت، کرامت و حرمت یاد و خون شهدا محقق نمی‌شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به نقش موثر طلاب در رقم خوردن انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: مجاهدت‌ها و فعالیت‌ها و درنتیجه به شهادت رسیدن طلاب سرتاسر کشور در حمایت از اقدامات و تفکر ضد استکباری امام خمینی(ره) موجب برانگیختن روحیه انقلابی در میان آحاد مردم شده و در نتیجه انقلاب اسلامی به وقوع پیوست.