وحدت شیعه و سنی در میدان عمل به اثبات رسیده است

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، شمیرانات، ری و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت شیعه و سنی توسط مجلس در میدان عمل با توجه ویژه به حوزه‌های علمیه به اثبات رسیده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی آقاتهرانی عصر شنبه در همایش علمای اهل سنت و اهل تشیع گلستان در سالن همایش‌های مرکز جامعه‌المصطفی العالمیه گرگان اظهارداشت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بودجه خوبی را به حوزه‌های علمیه در حمایت در سال جاری تخصیص داده است.

وی بیان کرد: جامعه المصطفی(ص) هم به عنوان پرچمدار تبلیغ در سطح بین‌الملل مورد حمایت است.

استاد آقاتهرانی یادآور شد: امر تبلیغ دین جزو موارد ضروری و اولویت‌دار فرهنگی است که اگر با ابزار هنر نیز آغشته شود با تاثیر بیشتری در جامعه همراه خواهد بود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طلبه‌ها در وهله نخست باید به فکر خودسازی باشند، اگر این اتفاق صورت گیرد، بدون‌ شک در جوامع تاثیرگذار خواهیم بود.

آقاتهرانی ادامه داد: اولویت داشتن امور فرهنگی کشور در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: بودجه فرهنگی کشور در سال جاری به نسبت کلان بودجه عددی نیست، اما با توجه به اولویت امر فرهنگ مجلس این رقم را به نسبت سال‌های گذشته ارتقای خوبی داد، که البته همچنان نیازمند افزایش برای هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده است.

وی یادآور شد: بودجه قرآنی هم‌ با رشدی که در سال جاری داشته، قابل مقابسه با گذشته نیست.

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، شمیرانات، ری و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس همچنان برای استحکام جامعه در مسایل دینی، آمادگی افزایش بودجه فرهنگی را دارد.

استاد آقاتهرانی اضافه کرد: دولت پیشین عملکرد مطلوبی در بخش فرهنگی نداشت، بطوری که حتی صندوق‌های روز مبادا را خالی کرد.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم در کنار مسوولیت سنگینی که در موضوعات اقتصادی و معیشتی مردم بر عهده دارد و بلید دغدغه همه باشد، که البته امیدواریم با این جراحی اقتصادی وضعیت معیشت مردم را در آینده‌ای نزدیک بهبود بخشد، مساله فرهنگ و حمایت از فعالان فرهنگی را رها نکرده و دغدغه‌مند در این حوزه است و شهادت می‌دهم شخص رییس جمهور حضور فعال در مسایل فرهنگی و دینی دارد.

وی تصریح کرد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر یکی از احکام بسیار مهم الهی است و من با افتخار این امر را برای اصلاح جامعه انجام می‌دهم.

استاد آقاتهرانی تاکید کرد: وقتی می‌بینیم مسوولی مسیری را خطا می‌رود یا به درستی مسوولیتش را انجام نمی‌دهد و شاید با فساد مالی عجین شده، باید مقابلش ایستاد و از منکر او را نهی کرد و به آن تذکر داد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نهی از منکر تنها محدود به دختری که بی‌حجاب است، نمی‌شود، که البته به آن هم باید در جای درستش و به قصد اصلاح جامعه تذکراتی داده شود که این موضوع هیچ ایرادی ندارد.

وی بیان کرد: برای این انقلاب خون‌ها ریخته شده و برای حفظ آن باید امر به معروف و نهی از منکر را کلان دید.

منبع: ایرنا