پیگیری اجرای قانون جوانی جمعیت

خبرگزاری خانه ملت: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلی در تشریح نشست روز (دوشنبه ۳، مرداد ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: نشست امروز کمیسیون استماع گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خصوص نحوه اجرای مواد (۲۸،۲۹،۳۰،۳۱،۳۲،۳۳،۳۴،۳۷) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بود  که با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی برگزار شد.

 در این جلسه نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف همچون وزارتخانه راه و شهرسازی، سازمان صدا و سیما، ستاد احیای امر به معروف ونهی از منکر، سازمان تبلیغات و مجموعه پایانه ایی و راه آهن حضور داشته اند؛ دستوراتی از قانون جوانی جمعیت در جهت نماد سازی و تبلیغات محیطی در تسهیل ازدواج جوانان از طریق موسسات فرهنگی و همچنین مراکز همسرگزینی مورد بررسی قرار گرفت، متاسفانه برخی از دستگاه‌ها نسبت به نظارت در جهت اجرای این قانون اهتمام جدی ندارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با اشاره به ترک فعل های برخی از نهادها و سازمان در اجرای قانون جوانی جمعیت تاکید کرد: ترک فعل برخی از دستگاهها در اجرای قانون مشهود است، تعدادی از دستگاه‌ها قانون را دریافت و ابلاغ کرده‌اند و نظارت بر اجرای آن را در دستور کاری خود قرار داده‌اند. در گزارشات ارائه شده توسط سازمان‌ها و نهادهای متولی اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پر واضح بود که کوتاهی هایی نسبت به مسئولیت‌های محول شده  صورت گرفته است.

در این جلسه مقرر شد، زمان مشخصی برای دستگاه ها و سازمان‌های متولی برای اجرایی شدن درست قانون جوانی جمعیت، تعیین شود، کمیسیون فرهنگی تا پایان اجرایی شدن قانون نظاره گر بر علمیاتی شدن درست آن توسط تمام مسئولان و متولیان امر است و مستنکفین اجرای قانون جوانی جمعیت را دستگاه های ذیربط معرفی می‌کند.