حرکت در مسیر ولایت ما را زودتر به مقصد می‌رساند

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در مسیر حرکت خود، مطیع و تحت امر ولایت باشیم، یقینا موفق‌ شده و زودتر از موعد به مقصد می‌رسیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی روز دوشنبه در آیین پایانی بیست و هفتمین دوره طرح ولایت دانشجویی در مشهد افزود: در بین مجاهدان کنونی، سیدحسن نصرالله (دبیرکل حزب الله لبنان)، با بقیه متفاوت و البته موفق تر است زیرا مطیع و فرمانبر محض امر ولایت است.

وی ادامه داد: بدون شک مجلس و دولتی که با ولایت باشد، با مجلس و دولتی که غیرولایی است، فرق می‌کند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آیت الله سیدکاظم حائری در عراق، بهترین شاگرد مرحوم آیت الله محمدباقر صدر و جزو مراجع تقلید این کشور بود، که در اتفاقات هفته گذشته اعلام کرد که مقام معظم رهبری را اعلم از خود می داند و تکلیف را بر مردم متدین و انقلابی عراق روشن کرد. ولی فقیه مختص ایران نیست بلکه برای سراسر کشورهای جهان است.

وی با اشاره به طرح ولایت دانشجویی گفت: دانشجو باید اهل علم و بصیر باشد. باید تلاش کنیم طرح ولایت قوی‌تر و جاندارتر از قبل پیش برود. باید پای کار باشیم و نباید در رخدادها گرفتار انفعال شویم.

بیست و هفتمین دوره طرح ولایت دانشجویی با حضور ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در مشهد برگزار شد.

طرح ولایت، ویژه اساتید، دانشجویان و طلاب بسیجی سراسر کشور از تابستان سال ۱۳۷۵ آغاز شده است. این دوره با همکاری سازمان بسیج دانشجویی و معاونت آموزشی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار می شود که در قالب آن جوانان بسیجی با مبانی اندیشه اسلامی آشنا می‌شوند.

از اهداف دوره‌های طرح ولایت، معرفی و ترویج فرهنگ ناب اسلامی، معارف قرآن کریم و اهل بیت(ع)، آشنایی با مبانی اندیشه اسلامی و مباحث مرتبط است.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید