پیروزی مقاومت ونابودی داعش نتیجه یقین به ولایت

گزیده درس اخلاق استاد مرتضی آقاتهرانی پیرامون پیروزی محور مقاومت و نابودی داعش

وعده صادق نتیجه یقین به ولایت.

کسی که ادعای مسلمانی دارد باید این ادعا در عملش نیز آشکار شود. سردار پر افتخار و جان برکف قاسم سلیمانی گفته بود تا دو ماه دیگر داعش در عراق و سوریه نابود و از صفحه روزگار محو خواهد شد، و امروز زودتر از آن زمانی که سردار قول داده بودند این وعده محقق شد.

کلام قاطعانه سردار بیانگر تکیه ایشان به مقام ولایت است. چرا که پیش از این رهبری معظم انقلاب فرموده بودند: «ما پیروزیم» و بر همین اساس، زمانی که سردار قولی به مردم می دهد، به تحقق قول خود یقین دارد. این مقام «علم الیقین» است.

شهید مطهری درباره امام راحل (ره) فرمودند: «امام به گفته خود و هدفش ایمان داشت.» انسان مومن گفتارش در رفتارش آشکار می‌شود. کسانی که در دفاع مقدس به ندای حضرت امام لبیک گفتند و برای دفاع از کشور راهی میدان نبرد شدند، به سخن امام اعتماد و یقین داشتند.

مدافعان_حرم و مجاهدان راه خدا وقتی که پا به عرصه میدان نهادند و با چشم دل، او و یاریش را دریافت کردند،به مقام «عین الیقین» رسیدند. چنان که امام فرمود: «شهید نظر به وجه‌الله می‌کند.» عالی ترین مقام «حق‌الیقین» است و آن وقتی است که سالک خود در عشق شهادت و راه‌یافتگی به سوی او می‌سوزد و می‌میرد.

انسان اگر به مقام یقین برسد، اعمالش متفاوت می‌شود. بر همین اساس انسانی که به این باور و مقام رسیده باشد، هرگز یقینش خدشه‌دار نمی‌شود. یکی از راه‌های رسیدن به مقام یقین، بندگی خداوند است. بندگی یعنی انسان هر چه را که خدا از او می‌خواهد، اطاعت کند. این‌طور، بنده همه افعال و اعمالش الهی می‌شود و البته هر چه بیشتر بندگی کند، به درگاه او مقرب‌تر خواهد شد.

مرتضی آقاتهرانی

نظر خود را درج کنید