باید فضای مجازی را جدی‌تر گرفت

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از روبه رو شدن با بعضی معضلات که به شکل مقطعی به وجود می‌آید متوجه می‌شویم که باید فضای مجازی را جدی‌تر گرفت.

استاد آقاتهرانی در یکصد و سی و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس از دیرباز نسبت به بحث فرهنگ عمومی حساسیت جدی داشته و دارد. هرچند آمار و گفتگو‌ها در جلسات فرهنگی خوشحال کننده و نشان دهنده فرهنگ رو به رشد استان است، اما ارائه این آمار کافی نیست.

ایشان گفت: اگر این کشتی تکانی بخورد بعد متوجه خواهیم شد که چه مشکلاتی وجود داشته؛ مشکلاتی که در آمار‌ها ارائه نشده است. به عنوان مثال؛ پس از روبه رو شدن با بعضی معضلات که به شکل مقطعی به وجود می‌آید متوجه می‌شویم که باید فضای مجازی را جدی‌تر گرفت و یا به بانوان در جامعه توجه ویژه‌تری داشت.

ایشان افزود: البته گاهی هم به افراط و تفریط رو می‌آوریم. در همین جاست که تفاوت فرد عاقل و فردی که عقل ندارد معلوم می‌شود؛ لذا باید شرایطی فراهم شود تا بتوانیم در مسائل مختلف بهتر و بیشتر پیشبینی کنیم. بنده در یکی از جلسات هیئت دولت هم عنوان کردم که از دیرفهمی برخی مسئولان در عجب هستم. چرا باید زمانی که با مشکلی مواجه می‌شویم به دنبال حل مشکل یا آسیب‌شناسی باشیم؟

استاد آقاتهرانی گفت: فرهنگ، آدم خودش را می‌خواهد. اگر قرار است در جا‌های مختلف ورود کنیم و به حل مشکلات فرهنگی بپردازیم باید به گونه‌ای اقدام کنیم که رقابت‌ها و صمیمیت‌ها مانع از حق نشود. در وهله اول باید حق‌مدار باشیم.

ایشان با ابراز خوشحالی از برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی در فارس گفت: باید از فرصت‌ها به خوبی بهره گرفته شود. ما معمولا از جامعه، نیاز‌های مردم و اتفاقاتی که پیش آمده عقب هستیم. بنده معتقدم در مجلس ابلاغیه‌های رهبر معظم انقلاب جدی گرفته نمی‌شود.

ایشان افزود: کمیسیون تلاش کرد تا اعتبارات و بودجه‌ها از وزراتخانه‌ها گرفته شود و در اختیار استانداران قرار بگیرد، اما نیاز است ارتباط بیشتر و بهتری بین کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولان در استان‌ها شکل بگیرد. نیاز است گزارشی شش ماهه از سوی شورای فرهنگ عمومی استان‌ها به کمیسیون داده شود. بدون شک این مسئله رقابت و صمیمت بیشتری می‌آورد.

به گفته ایشان وزرا با مجلس ارتباط بیشتری دارند و در ارتباط بودن مسئولان استان‌ها با مجلس به حل مشکلات فرهنگی در استان‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید