قانون عفاف و حجاب باید در تراز قانون انقلاب اسلامی باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور نمایندگان دستگاه های مربوطه مواد ۶ تا ۱۱ لایحه عفاف و حجاب بررسی و اصلاح شد.

در این نشست تخصصی حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در جزئیات بررسی مواد مربوطه لایحه عفاف و حجاب گفت: پوشش جزو جدایی ناپذیر حیات انسانی است، مصداق اصلی آن یعنی حجاب امری کاملا مشهود است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم ادامه داد: امنیت اجتماعی فلسفه اصلی لایحه عفاف و حجاب است. آثار سوء بدحجابی و کشف حجاب، انهدام امنیت اجتماعی را به دنبال دارد. کمیسیون فرهنگی با دعوت از دستگاه های مختلف درصدد اصلاح بندهای لایحه قانون مذکور است تا بتوانیم در سایه قوانین، امنیت را در جامعه برقرار کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه در اجرای قانون نباید اختلاف ایجاد شود، یادآور شد: اجرای قانون عفاف و حجاب باید امنیت را برای همه بانوان سرزمین مان به ارمغان بیاورد. اینگونه نباشد که منجر به ایجاد اختلاف بین مردم شود.

آقاتهرانی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس تلاش می کند با بهره گیری از ظرفیت دستگاه های مختلف، لایحه عفاف و حجاب را به گونه ای اصلاح کند که بازدارندگی کافی را به دنبال داشته و قانونی در تراز قانون انقلاب اسلامی باشد. این جلسات از هفته های گذشته آغاز شده و امروز چهارمین جلسه آن با حضور دستگاه های مربوطه برگزار شد.

لازم به ذکر است در این نشست نمایندگانی از مرکز تحقیقات، حوزه علمیه، وزارت کشور، مجمع رهروان امر به معروف، پلیس امنیت اخلاقی، معاونت حقوقی امور مجلس فراجا، مرکز تحقیقات اسلامی، معاونت حقوقی قوه قضائیه، وزارت دادگستری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره خانواده ستاد امر به معروف، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت اطلاعات، وزارت علوم و… حضور داشتند.

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید