پیام تسلیت درپی رحلت آیت الله ممدوحی

آیت الله ممدوحی در تمام سالهایی که افتخار آشنایی با ایشان را داشتم، همواره مشغول حفظ و حراست از مرزهای علمی اندیشه‌های ناب اسلام و انقلاب اسلامی بود. ایشان از آن دسته از یادگاران علامه طباطبایی بودند که الحق و الانصاف، حق شاگردی استاد بزرگی چون حضرت علامه را ادا کرده و مسیر مجاهدت‌های علمی استاد را همچنان زنده و پویا نگاه داشتند.
تلاش‌های علمی آیت‌الله ممدوحی در پاسخ به شبهات مکاتب التقاطی که در صدد انحراف اندیشه های انقلابی برآمده از اسلام ناب بودند را بدون شک اهل علم در خاطر دارند.
سخنرانی‌های صریح و بصیرت افزای ایشان، جوانان بسیاری را از افتادن در دام التقاط برخی مکاتب نجات داده و علم و عمل آنان را به مسیر اندیشه های انقلاب اسلامی پیوند زد که به همین واسطه می‌توان مرحوم آیت‌الله ممدوحی را سد محکمی در برابر نفوذ اندیشسه های مارکسیستی در بین جوانان دانست.
مکتوبات ارزنده‌ای که از این عزیز فقید بجا مانده، بی شک می‌تواند چراغ راه بسیاری از مردم و روحانیون جوانی باشد که سودای استفاده از چشمه های جوشان معرفت دینی را در سر می‌پرورانند.
این روحانی فقید در روزهای حضور در مجلس خبرگان رهبری نیز، همواره بر صراط بصیرت حرکت کرد و انقلابیگری را سرلوحه امور خویش قرار داد.
خبر درگذشت این عالم وارسته و مجاهد انقلابی، موجبات حزن و تاسف فراوان بنده و خیل کثیر دوستداران ایشان را فراهم آورد. لذا این ضایعه دردناک را به مقام معظم رهبری، خانواده ایشان و همچنین عموم علاقمندان به ایشان تسلیت عرض می‌کنم.
برای آیت‌اللهِ همیشه انقلابی، شیخ حسن ممدوحی، نیز آرزوی غفران، رحمت واسعه الهی و علو درجات را دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
مرتضی آقا تهرانی

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید