فتنه‌های جدید مانند پایه های تحصیلی یکی از دیگری مشکل‌تر است

استاد آقاتهرانی در همايش استانی جبهه پايداری انقلاب اسلامی که با استقبال پرشور آذری‌ها در تبريز برگزار شد، با تأکید بر این‌که ولایت مداری مسؤولان و مردم لازمه تعالی نظام است، گفت: رهبری معیار صحت رفتار سیاسیون است.

همایش استانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی با استقبال پرشور آذری‌ها در تبریز برگزار شد.

در این همایش علاوه بر دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی، حجج اسلام سقای بی‌ریا و جلالی دو عضو شورای مرکزی این جبهه نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی در این همایش که در مسجد امام خمینی(ره) منطقه خطیب تبریز برگزار شد، با تأکید بر این‌که ولایت مداری مسؤولان و مردم لازمه تعالی نظام است، گفت: رهبری معیار صحت رفتار سیاسیون است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله خوشوقت، به بیان خاطره‌ای از آن آن عالم ربانی پرداخت و گفت: مهم ترین خصوصیت آن معلم اخلاق، حمایت و تبعیت از رهبر انقلاب بود، در حقیقت رمز سعادت دنیا و آخرت در ولایت‌مداری نهفته و میزان سنجش اعمال ما ولایت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ولایت میزان سنجش کرده‌های سیاستمداران ما است، تصریح کرد: شناخت راه درست و انجام کار درست آسان است، اما استمرار و پایداری در آن کار سختی است، خیلی ها به امیرالمومنین(ع) تبریک گفتند اما در راه ولایت، پایداری نکردند.

وی ادامه داد: عده ای در عمل به جدایی دین از سیاست قائل هستند، اما امام خمینی(ره) و اسلام این تفکر را قبول ندارد، میزان حق و باطل در زمان ما هم ولی فقیه است؛ خیلی از ما ادعا داریم ولی به صورت گزینشی عمل می کنیم، حرف ولایت حجت است؛ آقای احمدی نژاد، لاریجانی و هر کس دیگری باید کارهای خود را با گفته های رهبری میزان کنند.

دبیر کل جبهه پایداری ادامه داد: آمدن و بیعت کردن با رهبری سخت نیست، این که در راهپیمایی شرکت کنیم سخت نیست، همین که مردم به ما اعتماد کردند نباید یادمان برود؛ میزان سنجش اعمال ما ولایت است.

به گزارش رسا، آقاتهرانی با اشاره به این‌که اسلام در همه ابعاد اجتماعی و سیاست حضور دارد، افزود: دین‌دار بودن در سیاست یعنی برای پیروزی خودمان دیگران را لجن مال نکنیم، از دروغ و تهمت پرهیز کنیم، باید این حقیقت را پذیرفت که تا نظام اسلامی و ولایت فقیه است، فتنه هم هست؛ فتنه های بعدی مانند پایه های تحصیلی یکی از دیگری مشکل تر است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تشریح اهداف جبهه پایداری در عرصه های سیاسی و انتخابات سال آینده گفت: « خلوص در برابر خدا، تابعیت در برابر رهبری و صداقت در برابر مردم » شعار جبهه پایداری است، مواضع رهبر انقلاب اسلامی معیار عمل است، ما پولی نداریم که به کسی بدهیم و البته اگر روزی دیدید به پول دادن می پردازیم بدانید خراب کرده‌ایم.

وی ادامه داد: بعضی در عمل به جدایی دین از سیاست قایل هستند، اما امام(ره) و اسلام این تفکر را قبول ندارد. میزان حق و باطل در زمان ما هم ولی فقیه است؛ خیلی از ما ادعا داریم ولی به صورت گزینشی عمل می کنیم. حرف ولایت حجت است؛ آقای احمدی نژاد، لاریجانی و هر کس دیگری باید کارهای خود را با گفته های رهبری میزان کنند.

آقاتهرانی در بخش دیگری از گفته های خود گفت: تا هستیم، فتنه هم هست؛ فتنه های بعدی مانند پایه های تحصیلی یکی از دیگری مشکل‌تر است.

جلالی: رقابت انتخابات ریاست جمهوری بین اصولگرایان ناب و مدعیان اصولگرایی است

حجت الاسلام حسین جلالی عضو شورای مرکزی جبهه پایداری نیز در این همایش گفت: انتخابات آینده ریاست جمهوری دوقطبی خواهد بود.

رییس دفتر آیت الله مصباح یزدی با اشاره به موضع‌گیری اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری خرداد سال آینده گفت: اصلاح طلبان به خاطر اشتباهاتی که کرده اند روی آمدن به صحنه را ندارند، دولت نیز به گفته رییس جمهور کاندیدایی ندارد و قصد ورود نیز ندارد؛ بنابر این رقابت میان اصولگرایان ناب و مدعیان اصولگرایی خواهد بود.

آقاتهرانی: فصل الخطاب بودن ولایت را کف ولایت مداری می دانیم

بخش دیگری از این نشست به پرسش و پاسخ اختصاص داشت، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی در پاسخ به سؤال یکی از حاضرین در جلسه مبنی بر این‌که « نظر صریحتان درباره آقای هاشمی رفسنجانی چیست؟ » اظهار داشت: باید ایشان را با آقا تراز کنیم، این که ایشان نامه ای بدون سلام و خداحافظی نوشتند، اشتباه بود؛ ما هیچ کس را در کنار آقا قبول نداریم و فصل الخطاب بودن ولایت را کف ولایت مداری می دانیم.

حجت الاسلام آقاتهرانی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که اخیرا گفته اید ما نیازی به سردار و فرمانده نداریم؛ بعضی فرماندهان سپاه واکنش نشان داده اند در برابر این گفته؛ فرموده خودتان را واضح تر بیان می فرمایید؟ پاسخ داد: منظورم این بود که در برابر مقام ولایت سرباز می خواهیم، منظور من سپاه نبود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در پاسخ به سؤال دیگر که « آیا این همایش با پول خمس برگزار شده است؟» اظهار داشت: نه از این کارها کرده ام و نه خواهم کرد و نه فکر چنین کاری را می کنیم.

وی تصریح کرد: تابلوهایی زده اند به نام حامیان جبهه پایداری از اهر، کلیبر، بناب و دیگر شهرها من هیچ کدام از این آقایان را نمی شناسم و نه از آنها چنین تقاضایی شده است و اگر روزی چنین کارهایی از ما سر زد ما را رها کنید

منبع : خبرگزاری رجانیوز

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید