خاطره استاد آقاتهرانی در ۱۲ فروردین ۵۸

استاد آقاتهراني كه در روز همه پرسي جمهوري اسلامي در 12 فروردين سال 1358 طلبه جوان 22 ساله بود، خاطره جالبي از اين روز دارد.

زمانی که حضرت امام (ره) تاکید می‌کردند که باید برای مردم روشنگری شود تا مردم در همه پرسی فروردین سال ۱۳۵۸ به جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد رأی دهند، همه ما احساس وظیفه می کردیم تا این موضوع را برای مردم تشریح کنیم. از طرفی دیگر کمونیست ها و منافقین نیز بشدت در این زمینه فعال بودند تا رأی مردم را برگردانند.

من در آن زمان که یک طلبه‌ای جوان ۲۲ ساله بودم برای تبلیغ رأی دادن مردم به جمهوری اسلامی به منطقه «خفر و حینه» در قله دنا واقع در استان کهکیلویه و بویراحمد رفتم. بالا رفتن از این قله که پر از برف و راه آن صعب العبور بود بسیار سخت بود. من با قاطر این مسیر را طی کردم و به جمع مردم منطقه رسیدم. وقتی به آنجا رسیدم دیدم تعدادی از دانشجویان دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر نیز در حال روشنگری مردم هستند بسیار خوشحال شدم و همواره آرزو می کردم که دانشجویان ما همیشه اینگونه باشند.

روز ۱۲ فروردین فرا رسید. مسئولین منطقه برای رأی گیری صندوق های رأی را با بالگرد به منطقه آورده بودند پس از پایان رای گیری من قاطر را جا گذاشتم و با بالگرد برگشتم.

مطالب مرتبط
نظر خود را درج کنید